Перейти до основного контенту
19°
Мінлива
хмарність
19 серпня 2026
Середа
19°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Ясно
Вночі
13°
Ясно
20 серпня 2026
Четвер
25°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
31°
Похмуро
Вночі
18°
Мінлива хмарність
21 серпня 2026
П'ятниця
22°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
26°
Похмуро
Вночі
22°
Дощ, Похмуро
22 серпня 2026
Субота
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Похмуро
Вночі
18°
Дощ, Похмуро
23 серпня 2026
Неділя
20°
Ясно
Вдень
24°
Ясно
Вночі
15°
Ясно
24 серпня 2026
Понеділок
15°
Мінлива хмарність
Вдень
14°
Похмуро
Вночі
16°
Похмуро

Над вежею львівської Ратуші урочисто підняли національний прапор (відео)

03 квітня 2023, 12:54
Марія Демчина
Сьогодні, 3 квітня, Львів відзначає 33-тю річницю підняття українського національного прапора над міською радою. Саме в цей день, 33 роки тому, синьо-жовтий прапор вперше замайорів на будівлі міської Ратуші.
фото: Роман Балук
Фото: Роман Балук

фото: Андрій Андрух
Фото: Андрій Андрух
Спершу у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла УГКЦ відбулась спільна молитва та освячення прапора, і учасники урочистою ходою вирушили до Ратуші із розгорнутим освяченим стягом. Водночас на площі Ринок фінішували учасники символічного 33-кілометрового забігу, присвяченого річниці.

Відтак, під звучання Державного Гімну України, депутати 1-го демократичного скликання, представники депутатського корпусу та військовослужбовці Збройних Сил України урочисто підняли національний прапор на вежі Ратуші.

«33 роки тому обрана міська рада першою ухвалою прийняла рішення про підняття синьо-жовтого прапора над міською радою. Це було 3 квітня. І ми кожного року, незалежно від обставин, збираємося і відзначаємо цю дату.

Цього разу організували пробіг. Зі мною біг Сергій Красько з Червонограда, і Володимир Ханас – чемпіон України по добовому бігу. Ми втрьох долали дистанцію, об’єднавши шість районних адміністрацій. Тобто ми бігли від адміністрації до адміністрації, і завершили забіг на площі Ринок. Люди нас тепло зустрічали, частували гарячим чаєм.

Маємо плани, що після Перемоги організуємо пробіг Львів – Донецьк – Луганськ, щоб об’єднати всю країну», - розповів Ярослав Козак, депутат Львівської міської ради 1-го демократичного скликання.

Також сьогодні на Личаківському цвинтарі вшанують пам’ять депутатів 1-го демократичного скликання, зокрема Богдана Котика, Василя Шпіцера та Стефанії Шабатури.

відео: Андрій Андрух

фото: Андрій Андрух, Роман Балук