Пластуни відкрили збір на створення гірської оселі для мандрівників, присвяченої загиблому Герою

  • 01.05.2023, 12:00
  • Пресслужба ЛМР
На горі Параска, що у національному парку «Сколівські Бескиди», планують збудувати гірський прихисток (оселю) для мандрівників, у якій можна спостерігати за зорями. Проєкт присвячують загиблому на війні львівському пластунові Тарасу Гаврилишину.

Тарас Гаврилишин належав до пластового куреня «Чорноморці», загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону. Тарас був провідним інструктором Пласту із астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької «Чайки». Найбільшою мрією і останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска, щоб ще більше охочих могли насолоджуватись красою гір та зоряного неба.

Особливість прихистку в тому, що він стане першим на Львівщині з числа майбутньої мережі подібних, які формуватимуть концепцію «Парк темного неба», над яким працюють друзі Тараса та члени Львівського астрономічного товариства. Проєкт будівництва уже готовий. Це буде невелика будівля із вільним безоплатним доступом, поруч із туристичним маршрутом, і також стане захистом від вітру та дощу. У межах проєкту хочуть також закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень. Тут планують проводити періодичні астрокемпи та пленери, а також розвивати астрономію у місцевих школах.

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, спільна ціль – зібрати 920 тисяч гривень, які  дозволять купити матеріали та збудувати прихисток, придбати 1 мобільний телескоп Sky-Watcher (Synta) SK Dobson, виготовити інформаційні таблиці та ознакування, тощо.

Пожертвувати на створення прихистку можна за посиланням

Більше про проєкт у Львові можна дізнатись на сайті https://tt.pryhystok.in.ua/ або на сторінках у фейсбуці https://www.facebook.com/morskeplastuvannia

Контактна особа: Юлія Гвоздович, [email protected], +38 (093) 4625146.