У Львові створюють унікальний простір для волонтерів

  • 09.09.2023, 10:47
  • 532
  • Пресслужба ЛМР
У пʼятницю, 8 вересня, ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції» та ГО «Українська Волонтерська Служба» підписали меморандум про співпрацю щодо створення Національного волонтерського хабу. Ініціативу створення активно підтримали виконавчі органи та депутати Львівської міської ради, зокрема перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

автор фото – Христина Нижник

Мета команди — створити унікальний офлайн та онлайн простір для підтримки волонтерів й організацій через поширення можливостей та обʼєднання волонтерських спільнот.

«Волонтери завжди потребують безпечного простору, де б вони могли отримати підтримку від тих, хто їх зрозуміє. Не лише від експертів, психологів чи юристів, а від людей, які так само щодня віддають свій ресурс і талант для допомоги. Хаб стане таким місцем — для експертної підтримки, для спілкування з однодумцями й для відчуття комфорту серед своїх», — говорить Олена Вузька, керівниця національних програм Української Волонтерської Служби.

Простір створюється Українською Волонтерською Службою у співпраці з ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Незабаром, кожен волонтер чи волонтерка з будь-якого куточка України зможуть отримати психологічні та юридичні консультації, дізнатись більше про можливості, які надає волонтерство, відвідати навчальні тренінги офлайн або ж долучитись до онлайн-трансляції.

«Україна та її громади рухаються до Європейського Союзу, де основними цінностями є демократичні. І волонтерство є важливою компонентою розвитку нашого суспільства в цьому ключі. Воно допомагає людям бути активними громадянами, включає різні соціальні групи й підтримує доброзичливе ставлення до участі у справах громади. Це важливо для сучасного суспільства, де кожен може робити свій внесок», — ділиться Олена Павлюк, директор ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції».

«Станом на зараз робимо ремонти у приміщеннях, але з 5 грудня, сподіваємося, відкритися і бути офлайн-опорою і підтримкою для волонтерів, навчати їх в цьому просторі, надавати юридичну підтримку, розповідати про волонтерство», - додала Олена Вузька.

Відвідати простір можна буде вже за кілька місяців на вул. Єфремова, 37.

Волонтерський Хаб створюється у партнерстві з ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Довідка

Українська Волонтерська Служба — громадська організація, яка з 2017 року розвиває культуру волонтерства в Україні.

ЛКП «Львівське бюро євроінтеграції» — організація, мета якої інтегрувати Львів з середовищем Європейського Союзу та стати драйвером євроінтеграції на рівні місцевого самоврядування України. Головними напрямами роботи ЛБЄ є співпраця з міжнародними партнерами та асоціаціями, участь у програмах ЄС та спільна реалізація проєктів, конференц-туризм.