У Львові пам’ятник космонавтиці перенесуть до музею «Територія терору» (відео)

• 08.11.2023, 10:50
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 8 листопада, у Львові демонтували пам’ятник космонавтиці, що на вул. Виговського. Відповідне рішення затвердив виконавчий комітет ЛМР. Скільптуру перенесено до Музею тоталітарних режимів «Територія терору».

Замовником робіт з перенесення скульптури рішенням виконкому визначено Залізничну районну адміністрацію.

Додамо, скульптура, що складається із трьох променів-зірок та людини у скафандрі, була  встановлена у сквері на вулиці Виговського у 80-х роках минулого століття. Тоді вулиця була названа іменем Валентини Терешкової – радянської космонавтки, а зараз - депутатки Державної думи РФ від партії «Єдина Росія», яка у 2014 році проголосувала за анексію Криму та низку дотичних до цього законів.

Нагадаємо, також до музею «Територія терору» перенесуть радянські скульптурні композиції з Пагорбу слави.

Додамо, нещодавно у селі Ситихів Львівської громади демонтували монумент радянського періоду. А ще раніше пам’ятники радянської епохи демонтували у двох громадах Львівської МТГ – Винниках та Брюховичах.

Фото та відео Андрія Андруха для Львівської міської ради