Завтра Львів попрощається із захисниками Юрієм Горішевським та Богданом Нижником

  • 27.05.2024, 17:39
  • 506
  • Пресслужба ЛМР
У вівторок, 28 травня, Львів попрощається з військовослужбовцями Юрієм Горішевським та Богданом Нижником, які загинули від рук російських окупантів, захищаючи Україну. Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів і святкувань.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Чин похорону захисників розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.

Поховають воїнів на Личаківському кладовищі. 

Біографічні довідки захисників

Юрій Горішевський (05.05.1980-20.05.2024) Львів’янин.

Навчався у Середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №91 м. Львова. Здобув освіту за спеціальністю «Економіка і право» у Приватному акціонерному товаристві «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом». Згодом вступив до Львівського торговельно-економічного університету.

У мирний час займався приватним підприємництвом у будівельній сфері. Протягом 2011-2017 років проживав у місті Куп’янськ Харківської області, надалі працював у Королівстві Швеція. За словами рідних, був надзвичайно комунікабельним, жив і викладався на повну.

Напередодні повномасштабного вторгнення російської федерації повернувся на Батьківщину. Із перших днів війни, попри незадовільний стан здоров’я та відсутність військового досвіду, добровільно став на захист держави від окупантів. Виконував бойові завдання на південному та східному напрямках у лавах 31-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Під час проходження служби отримав звання «молодший сержант».

У Юрія Горішевського залишилися мама, сестра і донька. 

Богдан Нижник (26.05.1984-01.03.2024) Уродженець села Магерів Львівської області.

Навчався у Магерівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Із відзнакою закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Фінанси».

Після завершення навчання працював у Банку за спеціальністю, але згодом змінив сферу діяльності. Останнє місце роботи ПП «Вікнотерм». У вільний час захоплювався літературою, подорожами, активно займався спортом.

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від окупантів. Боронив незалежність та суверенітет України на східному напрямку у лавах 24-го полку Національної гвардії України.

У Богдана Нижника залишилися батьки, дружина, двоє дітей та брат.