Перейти до основного контенту
13°
Дощ,
Мінлива
хмарність
09 липня 2026
Четвер
13°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
16°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
11°
Ясно
10 липня 2026
П'ятниця
14°
Дощ, Похмуро
Вдень
16°
Дощ, Похмуро
Вночі
10°
Дощ, Похмуро
11 липня 2026
Субота
14°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
16°
Дощ, Похмуро
Вночі
12°
Дощ
12 липня 2026
Неділя
16°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
19°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
12°
Мінлива хмарність
13 липня 2026
Понеділок
19°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
21°
Дощ, Похмуро
Вночі
16°
Похмуро
14 липня 2026
Вівторок
22°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
26°
Дощ, Похмуро
Вночі
18°
Дощ, Похмуро

У вівторок Львів попрощається із захисниками Андрієм Савчуком та Василем Лемою

17 червня 2024, 18:18
Пресслужба ЛМР
У вівторок, 18 червня, Львів попрощається з військовослужбовцями Андрієм Савчуком та Василем Лемою, які захищали Україну російських окупантів. Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
Фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Чин похорону захисників розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.

Воїна Василя Лему поховають на Личаківському кладовищі, воїна Андрія Савчука – на Сихівському кладовищі.

Біографічні довідки захисників

Андрій Савчук (13.12.1990-08.06.2024) Львів’янин.

Навчався у Ліцеї № 52 Львівської міської ради. Здобув освіту у Державному навчальному закладі «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова».

Працював спершу на гуртовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар», а впродовж останнього періоду – на місцевому поліграфічному підприємстві. Захоплювався літературою, володів винятковими математичними здібностями.

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від російських загарбників. Боронив суверенітет та територіальну цілісність держави у складі 111-ї окремої бригади територіальної оборони Регіонального управління «Схід» Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

У Андрія Савчука залишилися мама та молодший брат з родиною.

Василь Лема  («Патрік») (28.02.1990-08.06.2024). Уродженець міста Стрий Львівської області.

Навчався у Середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №55 м. Львова та Львівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 44 ім. Т.Г.Шевченка. Здобув освіту у Державному навчальному закладі «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг».

Після завершення навчання працював у ресторанній сфері, а згодом — на виробництві у Республіці Польща. Був дуже творчою людиною, захоплювався рок-музикою.

Із початком повномасштабного вторгнення рф повернувся з-за кордону та добровільно став на захист держави від окупантів. Виконував бойові завдання на південному та східному напрямках у складі 140-го окремого розвідувального батальйону морської піхоти Збройних Сил України. Обіймав посаду радиста-розвідника роти спеціальної розвідки. За особисту мужність був нагороджений численними відзнаками, зокрема Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Золотий хрест». За словами побратимів, був «легендарною людиною».

У Василя Леми залишилися батьки, сестра та брат.