Львів та ще 9 українських громад об’єдналися задля підтримки Куп’янська
«Маємо крутий потенціал, але важливо бути ближчими один до одного. Ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами, але так само маємо будувати партнерства всередині країни. Куп’янськ демонструє не просто стійкість, а велику силу духу. Для мене це честь — підписати угоду про співпрацю», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
«Після деокупації Куп’янськ був порожнім. Не було нічого — лише люди, які залишилися. Одна жінка тоді сказала мені: “Пане, ми нікому не потрібні”. А вже за два тижні на вокзал приїхала комунальна техніка зі Львова. Це були перші кроки, які показали: ми не самі!».
Заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябікін підкреслив: «Те, що ми бачимо сьогодні у Львові, вже присутнє — в тій чи іншій формі — в усіх регіонах України. Але цього недостатньо. Маємо попрацювати над тим, щоб системна й якісна реабілітація стала доступною в кожній громаді. Це має бути в центрі уваги для держави, місцевої влади й усіх партнерів. Бо відновлення — це не лише про будівлі, це передусім про людей, які потребують підтримки щодня».
Співзасновник міжнародної мережі UNBROKEN Cities Девід Фортьє, який уже вдев’яте за час повномасштабної війни приїхав до України і став почесним гостем підписання, наголосив:
«І для американців стає дедалі зрозуміліше, що відбувається в Україні. Тепер ви — мери глобального рівня. Співпраця між українськими та американськими громадами має велике значення, і я роблю все можливе, щоб вона ставала реальністю».
Львів підтримує Куп’янськ у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч», який об’єднує зусилля тилових і прифронтових громад. Раніше місто вже розпочало аналогічну співпрацю з Харковом.


