Перейти до основного контенту
21°
Мінлива
хмарність
24 червня 2026
Середа
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Похмуро
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Ясно
26 червня 2026
П'ятниця
24°
Мінлива хмарність
Вдень
28°
Ясно
Вночі
21°
Похмуро
27 червня 2026
Субота
23°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
28 червня 2026
Неділя
27°
Мінлива хмарність
Вдень
31°
Похмуро
Вночі
21°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Мінлива хмарність
Вдень
33°
Ясно
Вночі
25°
Ясно

У Львові вшанували пам’ять отця-композитора Михайла Вербицького

07 грудня 2020, 13:26
Марія Демчина
Сьогодні, 7 грудня, у Львові вшанували пам’ять українського композитора, священника, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. Від громади міста до заходу долучився заступник міського голови Андрій Москаленко.
фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Спершу учасники поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому, що на куті вулиць Бандери — Чупринки — Вербицького. Відтак, усі разом заспівали Гімн України.

Довідка

Отець Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща).

27 грудня 2015 року, у рік 200-річчя від дня народження композитора у Львові відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на куті вулиць Бандери — Чупринки — Вербицького, з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

фото: Олександр Мазуренко