У Львові урочисто відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ

  • 24.06.2021, 17:13
  • Марія Демчина
Сьогодні у Львові урочисто відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ. Зокрема, проспектом на честь Понтифіка найменували частину вулиці Хуторівка – від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини. Саме там розташовані філософсько-богословський факультет Українського католицького університету, Львівська духовна семінарія Святого Духа, Патріарший дім УГКЦ. Цю подію приурочили 20-літтю візиту святого Папи в Україну.

фото: Маркіян Лисейко
фото: Маркіян Лисейко

«Я пригадую візит Івана Павла ІІ, і я спостерігаю, як ми змінюємо наше життя в нашому місті впродовж цих 20 років. Але хочу сьогодні розказати одну цікаву історію. Як тільки на сесії міської ради було прийнято рішення перейменувати Хуторівку на проспект Івана Павла ІІ, відбулася одна дивна річ. Було прийнято рішення закрити і продати 48 колонію, де десятки років утримувалися в’язні. Прекрасна територія, 10 гектарів землі, і великі потужні будівельні компанії між собою змагалися, хто може її купити. А в результаті найкращу ціну – 375 млн грн, дала компанія SoftServe, яка хоче збудувати там дуже класне ІТ-містечко зі школою, садочком, з робочими місцями, і це ще більше змінить цей район. Можливо, там будуть хороші ІТ-шники, які будуть сюди ходити гуляти, і може захочуть стати семінаристами, а потім піти вчитися в Католицький університет. Тому молимося, щоби Бог давав нам мудрість робити добрі речі. Сьогодні згадуємо Івана Павла ІІ – там, де він проходив, ставалися чуда, і ми сьогодні є свідками цього маленького чуда», - сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Владика Борис Ґудзяк, Архієпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ побажав, аби постать Потифіка й наявність цього проспекту скріплювала єдність Католицької церкви в різних обрядах та зближувала різні конфесії між собою.

фото: Маркіян Лисейко

«По цій вулиці ступала нога і їхав папамобіль великого святого, можливо, найбільшої людини ХХ століття, яка любов’ю до Бога і до людей зменшувала зло, давала надію. І дай Боже, щоби цей проспект, яким будуть їздити люди на роботу, додому, до ринку, на навчання, стягував на наше місто заступництво цього великого святого і любителя людей і України. Нехай його постать скріплює єдність Католицької церкви в різних обрядах, нехай його екуменічне свідчення зближує конфесії нашої землі, нехай росте дружба між сусідніми народами, і нехай ця постать стає чимраз більше частиною свідомості нових поколінь, які, можливо, не бачили наживо, але можуть черпати натхнення і надії від святого Папи Івана Павла ІІ», - зазначив владика Борис Ґудзяк, Архієпископ і Митрополит Філадельфійський УГКЦ.

Владика Мечислав Мокшицький, Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ  зауважив, що Іван Павло ІІ буде добрим покровителем для всього міста і всієї України.

фото: Маркіян Лисейко

«Ми вшановуємо Івана Павла ІІ в наших церквах і публічних місцях. Я дуже дякую голові міста Львова за це рішення, що ця вулиця також носить його ім’я. Я вірю, що він буде добрим покровителем для всіх нас, мешканців цього міста, і не тільки. І буде добрим провідником до нашого дому нашого Бога Отця», - сказав владика Мечислав Мокшицький, Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ.

Ректор Українського католицького університету отець Богдан Прах подякував усім, хто долучився і долучається до розквіту цього містечка, усім, хто тут живе і навчається.

«Тут, на цій території, де ми зараз зустрічаємося, формується еліта нашої держави, нашої церкви. Тут є богословський факультет, близько є Духовна семінарія, поруч є місце, де зустрічається з багатьма особами Глава нашої Церкви Патріарх Святослав. Це місце окроплене потом багатьох людей, які працювали, будуючи ці будинки, а особливо благословив їх Іван Павло ІІ – розуміючи, що це тільки початок. Я сьогодні хочу подякувати усім, які спричинилися і спричиняються до розквіту цього місця, і людям, які тут живуть і навчаються. Дякую, що це місце благословенне і дає велику надію, що ця Божа наука буде тут розвиватися», - зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

Подія відбулась неподалік філософсько-богословського факультету УКУ.

Нагадаємо, упродовж 23-27 червня Україна святкує 20-річчя візиту Папи Римського Івана Павла ІІ в Україну. Значна частина візиту святого Папи відбувалася на Сихові, де й розташовано новоперейменований проспект на честь Понтифіка.

відео: Андрій Андрух

фото: Маркіян Лисейко