Сьогодні на парафії св. Папи Івана Павла ІІ освятили пам’ятник на його честь

  • 26.06.2021, 15:37
  • Оксана Бабенко
Сьогодні, 26 червня, на вул. Стрийській освятили пам’ятник святому Папі Івану Павлу ІІ. Ця урочиста подія відбулася з нагоди 20-ліття візиту Понтифіка до Львова. Від громади міста до події долучився директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко.

фото: Оксана Бабенко
фото: Оксана Бабенко

Захід зібрав на одній локації численних єрархів: Митрополита і Архієпископа Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького, єпископа-емерита Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслава Бернацького, єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського, єпископа-помічника Львівської Архідієцезії РКЦ Едварда Каву. Долучилися десятки священнослужителів РКЦ, а також духовенство УГКЦ та ПЦУ. Взяла участь у події і єврейська громада.

Настоятель парафії св. Івана Павла ІІ о. Григорій Драус пригадав присутнім слова святого Папи: «З тобою є Христос. Не лякайся труднощів, але іди вперед».

«Ці слова пролунали 26 червня 2001 року, навпроти цього місця. Цей пам’ятник, звернений у напрямку центру міста, буде надалі пригадувати нам важливість продовження його місії. Саме цим і займається парафія на його честь. Ми присвячуємося євангелізації, формуванню сімей, освіті дітей, катехизації дорослих та молоді, благодійності. У цьому пам’ятнику св. Папа Іван Павло ІІ благословляє місто. Дякуємо усім благодійникам, які подарували цей пам’ятник, що служитиме нам і наступним поколінням», - зазначив о. Григорій Драус.

фото: Оксана Бабенко

Цей пам’ятник –  особливе пригадування для кожного з нас тієї знакової події, яка відбулася 20 років тому. У цьому переконаний Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

«Сьогодні хочемо подякувати Господу за те, що 20 років тому Папа Йоан Павло ІІ відвідав нашу українську землю, відвідав нашу єпархію Львівську. Дякуємо за те, що він молився з нашою  Церквою тут, у Львові. Дякуємо за всі слова, які він до нас промовив.  Через заступництво св. Івана Павла ІІ прагнемо випрошувати Боже благословення для нашої Батьківщини, для всіх людей нашої країни і для всіх вірних, щоб ми відкрили свої серця на Божу благодать, зростали у вірі і святості», - наголосив Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

Взяв участь в урочистостях також директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

фото: Оксана Бабенко

«Найперше, хочу всіх нас привітати із цією знаменною подією. Тому що це вияв Божої любові, ласки, присутності цієї фундаментальної статуї святого Папи Івана Павла ІІ. Нехай цей жест його благословення простягається на весь Львів і приносить нам мир, любов і злагоду в серці. Окремо вітаю Владико Вас, розумію, що особисто для Вас це дуже трепетна подія, бо Ви особисто пережили життя з Святішим Отцем, Ви пам’ятаєте його, Ви багато перейняли від нього і тепер те, що, напевно, він вклав Вам у серце, Ви вкладаєте у інших», - зазначив Євген Бойко.

Додамо, що після освячення пам’ятника, всі гості події долучилися до Святої Меси.

фото: Оксана Бабенко