Апостольський нунцій в Україні відвідав Львівську мерію

  • 24.12.2021, 14:38
  • 1352
  • Марія Демчина
Перебуваючи з візитом у Львові, сьогодні в міську Ратушу завітав архиєпископ Вісвальдас Кульбокас – новий Апостольський нунцій в Україні і титулярний архиєпископ Мартани. Тут він зустрівся із міським головою Львова Андрієм Садовим. До зустрічі також долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Для мене велика честь, що ви сьогодні у Львові. Ми завжди маємо таку радість, що владика запрошує нас на спільну різдвяну молитву в Катедру. І коли є нунцій, це свято є ще більшим. Ваша присутність дає більше Божої любові», - сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Дуже дякую вам за запрошення. Нарешті вдалося приїхати, і я дуже радий бути тут. Минулого місяця зустрічався з митрополитом Ігорем (Возьняком — авт.), а вчора відвідав школу отців-салезіян, яких підтримує ваше місто», - зазначив архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні.

фото: Роман Балук

Відтак, під час зустрічі поспілкувались про майбутній візит Папи Римського Франциска в Україну; про підтримку релігійних спільнот, які займаються вихованням дітей; говорили про молитву і підтримку, зокрема підтримку нашої країни у час війни, про нові глобальні виклики й ситуацію в Україні та світі загалом.  Апостольський нунцій зауважив, що Папа Франциск дуже переймається долею українського народу. Також під час зустрічі обговорили можливість реалізації спільних ініціатив та проєктів.

«Духовна і політична незалежність є важливою для нас, і дуже важливо, що це розуміють в усьому світі. Для цього нам також потрібна і молитва. Вісвальдас Кульбокас сказав дуже правильну річ: «Усі наші роздуми і думки — це теж молитва». Не забуваймо про це. А вже в наступному році сподіваємось, що під час свого візиту до України Папа Франциск відвідає також і Львів», - додав мер Львова.

Вже сьогодні ввечері Апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас, у співслужінні із митрополитом Львівським РКЦ  Мечиславом Мокшицьким, очолять «Пастирку» у Митрополичій базиліці Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, що на вул. Катедральній.

Зазначимо, нового Апостольського нунція в Україні, після майже річної перерви, папа Римський Франциск призначив влітку цього року. Відтак, вже у вересні Апостольський нунцій відвідав Україну, а у листопаді – завітав до Собору святого Юра у Львові.

Нагадаємо, на початку грудня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук  повідомив про намір Папи Римського Франциска відвідати Україну наступного року.

Довідка

Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас народився 14 травня 1974 року в м. Клайпеда. У 1992 році закінчив середню школу в Клайпеді і вступив до Тельшяйської духовної семінарії. З 1994 до 2004 року навчався в Римі в Папському університеті Святого Хреста, де здобув науковий ступінь доктора богослов'я (2001) та ліценціат з канонічного права (2004).

19 липня 1998 року отримав священничі свячення, інкардинований до Тельшяйської дієцезії.  У 2001-2004 роках навчався в Папській церковній академії. 1 липня 2004 року розпочав дипломатичну службу у Ватикані як секретар представництва Святого Престолу в Лівані (2004-2007). У 2007-2009 роках був працівником нунціатури в Нідерландах, і в Росії (2009-2012). Упродовж 2012-2020 років працював у відділі відносин з державами Державного Секретаріату Святого Престолу. У 2020-2021 роках – радник нунціатури в Кенії.

15 червня 2021 року Папа Франциск номінував о. Вісвальдаса Кульбокаса апостольським нунцієм в Україні і титулярним архієпископом Мартани. Єпископську хіротонію отримав 14 серпня 2021 року в катедральному соборі святих Станіслава і Владислава у Вільнюсі. Головним святителем був кардинал П'єтро Паролін, державний секретар Святого Престолу, а співсвятителями – архієпископ Вільнюський Ґінтарас Ґрушас і єпископ Тельшяйської дієцезії Алґірдас Юревічюс.

1 жовтня 2021 року – вручив вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук