Впродовж дня охочі можуть набрати свяченої води з резервуару на площі Ринок

  • 19.01.2022, 11:14
  • Марія Демчина
Зважаючи на збільшення динаміки захворюваності на COVID-19, цього року у Львові не було традиційного освячення води на свято Богоявлення. Аби уникнути великого скупчення людей, отці провели Чин водосвяття з самого ранку. Відтак, упродовж дня охочі можуть прийти на площу Ринок і набрати свяченої води з резервуара.

фото: Роман Балук

Цьогоріч Чин водосвяття, згідно з графіком, очолив єпископ Української єпархії Вірменської апостольської Церкви Маркос Оганесян.

фото: Роман Балук

«З Божою допомогою ми знову маємо можливість спільною молитвою переміститися зі Львова до берегів річки Йордан, прославляти охрещеного Господа Ісуса Христа, приймати, відчувати присутність Святого Духа та почути голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений».

Молитвою святого Василія Великого ми прославляли, що сьогодні очищаються води, люди просвітлюються і стають благочестивими. Через освячену воду просимо Бога відігнати від нас хвороби і недуги, зцілити наші душі і тіла. І сьогодні Львів схожий на Йордан, осяяний, прикрашений Святим Духом. Молимо Господа, щоб духовний образ Львова укорінювався, щоб віра громади і міської влади зміцнювалася», - зазначив єпископ української єпархії Вірменської апостольської Церкви Маркос Оганесян. 

Відтак, упродовж дня всі охочі можуть набрати необхідну кількість освяченої води. Її вистачить усім, адже об’єм резервуара – 1500 літрів.

фото: Роман Балук

«Велика подяка, що ми сьогодні так екуменічно освятили воду, послухали і відчули цю вірменську традицію. Я переконаний, що ця особлива Божа ласка сьогодні зійшла на всіх нас. Ми сьогодні робимо освячення води дуже камерно, тому що в країні є складна ситуація із захворюваністю на covid. Але вода сьогодні є освячена, і всі мешканці нашого міста й гості можуть прийти і цілий день сьогодні-завтра набирати воду – води є багато.

Я бажаю всім нам здоров’я, добра, щоб Господь Бог завжди був з нами. І дякую вам, преосвященний єпископе, що ви сьогодні приїхали і очолили це Богослужіння. Христос Хрещається! В ріці Йордан!», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

До слова, зважаючи на постійно мінливу температуру повітря, на водоймах крига може бути нестійкою, тож мерія закликає усіх мешканців Львівської МТГ утриматися від купання і пірнання в ополонку.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук