«За рішенням Ради єпископів Львова нічних богослужінь на Великдень проводити не будуть», - Євген Бойко

  • 22.04.2022, 17:16
  • Пресслужба ЛМР
З огляду на війну з росією рішенням Ради єпископів Львова визначено, що нічних богослужінь на Великдень проводити не будуть. Всі богослужіння заздалегідь сплановані, складено відповідні графіки, які минулої неділі були озвучені прихожанам храмів. Відтак мешканців та гостей міста просять з розумінням поставитися до прийнятого рішення та в першу чергу дбати про свою безпеку, позаяк для ворога немає нічого святого.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Попри те, що рішенням Львівської обласної військової адміністрації в Пасхальну ніч скасовано комендантську голину, змін у графіку святкових богослужінь у храмах Львова не буде. Всі богослужіння заздалегідь сплановані, складено відповідні графіки, які минулої неділі були озвучені людям.

Також Львівська міська рада це рішення проговорила з місцевими єпископами, і таке рішення Владиками було підтримане. Головна причина – це безпека львів’ян. Ми вже остаточно зрозуміли за ці два місяці страшної війни, що для ворога немає нічого святого, тому ми можемо чекати від них будь-якої підлості, навіть у найбільше християнське свято. Відтак закликаємо львів’ян бути пильними, зберігати спокій та молитися за нашу швидку перемогу», – наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР.

«Усі графіки пасхальних богослужінь були сформовані ще до Вербної неділі. Тому, так як вони були сформовані, так вони і будуть звершуватися. Час ночі, на жаль, є сприятливий для ворога. Вранці, вдень, коли є сонце, ми маємо більше можливостей захистити вірян. Вранці легше сховатися – пройти в укриття. Тому закликаємо людей приходити на богослужіння у світлий час. Світло завжди перемагає темряву. Воскресіння переможе ніч. Воскресіння - це світло, це радість, це перемога. І ми також обов’язково переможемо. А Паску святкуватимемо так, як вже запланували», - зазначив Кіпріан Лозинський, ігумен ПЦУ.

Також ігумент Кіпріан рекомендував брати участь в богослужіннях онлайн.