«Дерево — це частина молитви»: у Львові до 25-річчя візиту Івана Павла ІІ посадили ясен

Тут уже ростуть вікові ясени, а молоде дерево доповнюватиме зелений пагорб.
«Маємо таку гарну нагоду — відзначити 25-ліття приїзду святійшого отця Івана Павла ІІ до Львова висадженням пам'ятного дерева. І я, від імені міського голови, хочу всіх нас запросити долучитися до чудової події, аби щось живе проростало і доносило нашу молитву до Бога як основу нашого буття», — зазначив Євген Бойко.
«Я дуже радий, що маємо таку подію, як висаджування дерева. Це — живе творіння Господа. Ми потребуємо життя і захисту від агресора, від ворогів. Іван Павло ІІ, як святий, завітав в Україну 25 років тому, і це також святість, яка передає нам життя. Бо диявол убиває, а Господь створює життя. Тому для мене це дерево, яке ми сьогодні посадили завдяки ініціативі Львівської міської влади, — це частина молитви. Вона поєднує місто, нас з Іваном Павлом та Господом», — зазначив він.
«Мені особисто приємно бути дотичною до цієї події, бо якраз 25 років тому я була волонтеркою „Української молоді — Христові“ і долучалася до організації приїзду. І зараз для мене висадка дерева, є ще більш символічною. Якщо подумати про наступні 25 років, які минуть, і коли відзначатимуть 50-річчя візиту, то це дерево буде велике, міцне та додаватиме затишок цьому місцю. Приємно, що у Львові є така традиція — з нагоди пам'ятних дат і візитів важливих гостей, ми висаджуємо дерево. Природа — це якраз те, що, після людини, найбільше страждає під час війни», — розповіла посадовиця.
Оксана Софіянчук, садівниця Галицького району, каже, що ясен вузьколистий є витривалим і доповнюватиме ряд вікових яснів, які тут ростуть.
«Це молоде деревце з часом буде не менш великим і стійким, ніж ті, які вже тут ростуть. Дуже влучно про дерево говорить його назва від праслов'янського — ясний. У ньому дуже світла деревина, і під ним тінь є не суцільною, а через неї пробивається сонячне проміння, що також не менш символічно».


