Храми Львова готові надати приміщення під укриття

  • 22.02.2022, 11:15
  • Марія Демчина
У випадку посилення російської агресії, храми Львова готові прийняти внутрішньо переміщених людей та надати свої підвальні приміщення під укриття. Зокрема, за рішенням Ради єпископів, напрацювали перелік храмів, які мають великі приміщення та готові їх надати під укриття.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Церква в усі часи була і є місцем, де люди завжди можуть знайти захист. І найперше, це захист нашого Творця. Але також ми розуміємо, що наші храми як будівлі, також можуть і послужити в разі необхідності нашим громадянам для укриття. Тому була зустріч представників усіх церков нашого міста – Рада єпископів, де зокрема була озвучена можливість, щоби в разі необхідності, використовувати приміщення храмів як можливі укриття. Тому відповідальні особи оглянули храми щодо такої можливості. 

Церква готова відкрити свої двері, готова стати не лише укриттям, а й навіть польовим шпиталем. Церква готова до того, щоби разом зі своїми вірними боронити свою Україну, боронити свій край саме в такий спосіб, який вона може – духовний і фізичний, власне відкриваючи свої двері, навчаючись цієї домедичної допомоги для того, щоб можна було якнайкраще послужити всім нашим громадянам, вірним», - зазначив у коментарі отець Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

Міська влада продовжує активно співпрацювати з релігійним середовищем міста для координації дій на випадок посилення російської агресії проти України. Відтак, за потреби, перелік храмів, підвальні приміщення яких можуть бути використані як укриття, буде збільшено.

«Тримаємо руку на пульсі. Зараз маємо напрацьований перелік церков, приміщення яких, у разі надзвичайної ситуації, можуть стати об’єктами укриття або слугувати для розміщення евакуйованих осіб. Церква завжди була і є відкритою для співпраці з містом, адже ми всі розуміємо, що під час цієї напруженої ситуації йдеться про безпеку усіх людей, які цього потребуватимуть. Мусимо зберігати спокій і працювати над тим, щоб кожен почував себе у безпеці», - зазначив Євген Бойко, керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради.

Нагадаємо, минулого тижня в мерії відбулася спільна нарада міського голови Андрія Садового з Радою єпископів Львова.