Діти-сироти безкоштовно відпочили у Славському

  • 17.06.2016, 16:53
  • 1037
  • Уляна Шпуляр
З 12 до 17 червня у Славському тривала "Літня, навчально-відпочинкова школа для батьків-вихователів ДБСТ та Прийомних сімей", організована всеукраїнським громадським об'єднанням "Асоціація - Моя родина". Завдяки волонтерській допомозі, в ній безкоштовно змогли взяти участь діти-сироти з дитячого будинку "Добре серце" (с. Новий Милятин).

На учасників літньої школи чекала насичена програма: ранкові "Козацькі забави", майстер-класи із виготовлення листівок та аплікацій, катання на велосипедах, командні квести, плавання в басейні та розгадування загадок.  Молодші діти відвідували уроки Біблії, тоді як на старших чекали уроки самостійності, де в ігровій формі  доступно розповідають про особливості дорослого життя.

«Моя старша сестра вчить соціоніку, вона часто розказувала про типи людей та як з ким варто спілкуватись, щоб налагодити дружбу. Але тільки зараз, на цих заняттях, я зрозумів чому це працює. Шкода, що таких речей не викладають в школі», - поділився враження один з учасників табору.

За порядком діти слідкували самі. Адже за хороше поводження, активну участь у майстер-класах і навіть гарні слова до своїх друзів, вони отримували наклейки, які згодом можна було обміняти на цукерки.

«Тут дуже класно, мені подобається. Тут різні люди, і з ними цікаво спілкуватись. Я буду добре вчитись, щоб наступного року також сюди потрапити», - розповіла Юля, вихованка дитячого інтернату "Добре серце".

«З осені минулого року стартував проект "Освіта для дітей з інтернату", мета якого - підняти рівень освіти дітей-сиріт. Кожного тижня в інтернат "Добре серце" приїжджав волонтер-репетитор, який навчав математики, історії, музики та українській мові. В кінці травня відбулось екзаменування по отриманих знаннях, і ті, хто набрав вищий бал, поїхали в цей літній табір. Таким чином ми не лише організовуємо дитячий відпочинок, ми ще й стимулюємо дітей добре вчитись та покращувати свої навички», - розповів Олег Бакулін, організатор проекту.

«Я вперше на такому таборі, тому спочатку почувалась трошки розгублено. Але дуже скоро подружилась з дітьми, і все стало набагато простіше. Не дивлячись на те, що вони сироти - це звичайні діти, які так само люблять розважатись і не люблять вчитися, бешкетують і випитують різні цікавинки. Однак єдина їхня відмінність від інших дітей на таборі - вони завжди хочуть бути біля волонтерів, завжди в центрі уваги, уникають самотності. Мабуть в їхньому житті просто забагато цієї самотності», - ділиться враженнями Іра, волонтер ГО "Свербивус".

Акція "Активне літо для дітей з інтернату" триватиме до кінця серпня. Якщо ви бажаєте долучитись до події - телефонуйте 050-373-15-96.

Дізнатись більше можна за посиланням http://sverbyvus.org.ua/ua/news/Aktyvnoe-leto-dlya-detey-yz-ynternata/