Підсумки 2017 року: соціальний захист

  • 04.01.2018, 12:45
  • Марія Демчина
Прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу, житлові субсидії та муніципальні пільги, соціальний захист багатодітних сімей та внутрішньо переміщених осіб, привітання довгожителів міста, осередки для молоді з інвалідністю, соціальні установи для потребуючих – коротко про роботу в соціальній сфері Львова за 2017 рік.

Кожній дитині – сім’ю і право на гідне дитинство. 

У Львові діє 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 35 дітей; функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей. Сімейними формами виховання (опіка, прийомні сім’ї, ДБСТ) охоплені 489 дітей, і це 92,1%. Впродовж року під опіку громадян влаштовано 64 дитини, у прийомні сім’ї – 3 дітей, у дитячі будинки сімейного типу – 4 дитини; у приватні заклади – 3 дітей; під опіку закладів профтехосвіти та ВНЗ – 5 дітей. База потенційних усиновлювачів налічує 53 сімей, у місті проживає 294 усиновлених дітей.

За кошти міста і області для дітей, які потребують житла, придбано  1 квартиру, ще  2 квартири закуплено на умовах співфінансування опікунів і міста. Відремонтовано 8 квартир для дітей.

Житлові субсидії. 

За січень-листопад 2017 року за житловими субсидіями звернулось 191,8 тис. домогосподарств. В місті діє програма надання муніципальних житлових субсидій, якою щомісяця користались понад 1 тис. львівських сімей.

Муніципальні пільги. 

З міського бюджету на відшкодування наданих пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів УПА, незрячих з 1 та 2 групою інвалідності, вдів ветеранів УПА та вдів політв’язнів, використано за січень-листопад 2017 року 2,4 млн. грн., на послуги зв’язку ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА, вдовам політв'язнів – 44,7 тис. грн.

Привітання довгожителів Львова. 

У 2017 році у 5 разів (до 5 тис. грн.) підвищено грошову виплату з нагоди відзначення уродин для тих, кому виповнилось 100 і більше років. Станом на грудень 18 осіб отримали привітання і виплати від міста.

75-річчя УПА. 

Одноразова матеріальна допомога надана 295 львів’янам з числа учасників бойових дій УПА, інвалідів війни УПА та вдів ветеранів УПА на суму 407,5 тис. грн. Також місто спільно з областю передали у пожертву для політв’язня та зв’язкової Романа Шухевича Ольги Ільків квартиру та передбачили кошти на ремонт. 

Соціальний захист переміщених осіб з тимчасово окупованої території та зони АТО. 

На обліку у відділах управління соціального захисту перебуває 8540 осіб (6383 сім’ї), які переміщені з тимчасово окупованої території України або районів проведення АТО. Для них передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за якою вже звернувся понад 6 тис. осіб.

Соціальний захист учасників АТО.

За 12 місяців 2017 року надано різних виплат з міського бюджету для соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей - мешканців м. Львова на суму понад 107 млн. грн.

Соціальний захист багатодітних сімей. 

Діє програма надання грошових допомог сім’ям, в яких на утриманні 4 і більше дітей – по 1 тис. грн., 6 і більше дітей – по 7,5 тис. грн., які виплачують раз на рік, а також щомісячна виплата по 1 тис. грн. сім’ям, в яких одночасно народилось 3 і більше дітей до досягнення ними 2-х річного віку. Вже виплачено цих допомог на 988 тис. грн.

Соціальні установи для потребуючих львів’ян. 

У Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб зареєстровано 2700 бездомних громадян. З березня в Центрі розпочала роботу кухня, яка забезпечує гарячим харчуванням клієнтів відділення нічного перебування. На фінансування установи надано 4,1 млн. грн.

Для роботи із самотніми людьми похилого віку, в місті функціонує територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, на обслуговуванні в якому перебуває понад 2,2 тис. потребуючих, які отримали більше 570 тис. різних послуг. При Центрі діє транспортна служба, послугами якої скористались 671 підопічний; функціонують Центри дозвілля, які організували 961 колективний захід. Для підопічних установи відкрито сучасний комп’ютерний клас. На фінансування установи надано 24,3 млн. грн.

Робота з дітьми-сиротами ведеться через систему надання послуг комунальною установою «Соціальний готель», який пристосований для одночасного тимчасового проживання 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. На фінансування установи надано 0,75 млн. грн.

Реабілітаційний центр «Джерело».

У Центрі отримують послуги 177 вихованців, віком від 3 до 45 років. На діяльність Центру місто виділило близько 10 млн. грн. Запроваджено два нових напрямки трудової діяльності: «Майстерня по роботі з деревом», «Гарденотерапія», та напрямок по догляду за садово-парковими ділянками. Розвинуто новий напрямок художньої майстерні – іконопис. За кошти міського бюджету придбано новий автобус, вартістю 2,1 млн. грн., для перевезення вихованців Центру. 

Осередки для молоді з інвалідністю. 

Місто спільно з центром «Джерело» відкрило на вул. Дністерській, 12 новий осередок для осіб з інвалідністю, старших 35 років. Довіз підопічних до осередку забезпечується мікроавтобусами центру «Джерело». Ведеться робота зі створення ще декількох таких осередків для молоді з особливими потребами, віком 18-45 років, зокрема на вул. Роксоляни, 23 та вул. Кирилівській, 3а.

Виплати та подарунки львів’янам в рамках соціальних заходів. 

До відзначення державних свят, пам’ятних дат і подій, місто надало близько 4 тис.  подарунків потребуючим мешканцям, виплатило грошові допомоги на суму 6,2 млн. грн. для понад 14 тис. львів’ян.

Підтримка громадських ініціатив. 

Понад 1,2 млн. грн. скеровано на фінансову підтримку громадських ініціатив, що майже вдвічі більше, ніж у 2016 році.