У будинку на вул. Під Голоском квартири отримали 42 бійці АТО

  • 19.01.2018, 13:13
  • Марія Демчина
Сьогодні виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про надання квартир та оформлення ордерів сім’ям бійців АТО у будинку на вул. Під Голоском, 22. Квартири отримали бійці АТО, які мали статус сироти або позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих бійців АТО. Загалом квартири отримали 42 людини, яких визначила громадська комісія при Центрі надання допомоги учасникам бойових дій у Львові. Серед них, зокрема, 5 бійців-сиріт. Загалом у цьому будинку є 53 квартири, тому мерія чекає наступних пропозицій від комісії.

«Рішення надзвичайно важливе. Як ви знаєте, ми збудували будинок, провели жеребкування – визначили квартири, де хто буде мешкати, враховуючи, що квартири мають однакову площу, але є різна поверховість. Тому зараз ми в процесі оформлення документів, щоб надати ці квартири», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Будинок на Під Голоском зданий в експлуатацію, йому присвоєна адреса – номер 22, і власне сьогодні на виконавчому комітеті прийнято рішення про закріплення 42 сім’ям учасників АТО квартир. Після прийняття рішення виписуються ордери, і вони будуть вручені. Терміни вручення ордерів буде озвучено пізніше. 

Виписуються ордери і після їх вручення сім’ї можуть проводити ремонтні роботи і вселятися у квартири. Там є котли, лише квартири потребують ремонту – побілки, оздоблення тощо.

Є громадська комісія, яка створена при центрі допомоги учасникам АТО, і власне ця комісія визначала цю категорію людей, яким буде надано житло. Є ухвала міської ради, яка визначає категорію учасників АТО, яким може бути надано житло. Це особи з інвалідністю війни 1, 2 групи, це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які також брали участь в антитерористичній операції, а також сім’ї загиблих, які загинули під час виконання своїх обов’язків на Сході. А також – ті категорії осіб, які були поранені і померли внаслідок виконання своїх обов’язків», - прокоментувала Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Загальна кількість квартир у будинку – 53. Зараз розподілено 42 квартири, тому чекають на пропозиції громадської комісії, яка є при Центрі допомоги учасникам бойових дій.

Щодо будівництва наступного будинку для учасників АТО, то, зі слів Ірини Маруняк, це питання поки розглядається, вивчається, тож рішення ще не прийнято.

Нагадаємо, розподілення квартир відбувалось за допомогою жеребкування, виключенням стали квартири на перших поверхах – їх запропонували людям, які мають інвалідність та старшим людям. Всі інші тягнули конверти, в яких вказані номери квартир.

Додамо, що будівництво будинку для бійців АТО на вул. Під Голоском розпочалось наприкінці березня 2016 року. Він має 3 під’їзди, 6 поверхів, загалом 53 квартири, всі двокімнатні. Є також 7-й поверх, який призначений для соціальних потреб. Будівництво відбувалось повністю коштом міста.