В цьому році у Львові створять новий дитячий будинок сімейного типу

  • 30.01.2018, 14:16
  • Марія Демчина
У першій половині 2018 року у Львові планують відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу. Також впродовж року розвиватимуть мережу патронатних сімей, та планують створити єдину чергу усиновителів, що дасть рівні можливості мешканців усіх районів міста на право усиновлення. Про це розповів начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Ростислав Тимків.

«Наразі ідуть внутрішні роботи, і в першій половині року плануємо відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми бачимо необхідність у створенні й наступного, шостого дитячого будинку сімейного типу, щоб якомога більше дітей були охоплені сімейними формами виховання. Тому будемо й надалі шукати батьків-вихователів та кандидатів в прийомні батьки. А також – розвиватимемо нашу мережу патронатних сімей. Тому запрошуємо до співпраці людей, які готові стати патронатними батьками для дітей –  на сайті Львівської міської ради створено окрему кнопку «Патронатна сім’я», де усі охочі можуть ознайомитись з інформацією про патронат та заповнити заявку кандидата», - зазначив начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Ростислав Тимків.

Загалом сьогодні у Львові діє чотири дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Зі слів Ростислава Тимківа, в цьому році також всіляко сприятимуть роботі дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді, яку створили минулого року.

Додамо, що на обліку в м. Львові перебуває 526 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 0,4% від загальної кількості дітей у м. Львові. З них сімейними формами виховання охоплено 484 дітей, що становить 92%.