Держава не повернула Львову 314 млн грн пільг і субсидій, з них 126,8 млн грн – оплата за теплопостачання

  • 07.02.2018, 14:11
  • Ганна П’єх
Станом на сьогодні держава досі не погасила Львову 314 млн. грн. пільг і субсидій. Одна з найбільших заборгованостей – 126,8 млн. грн, перед теплопостачальними підприємствами міста. Міський голова Львова дав доручення в черговий раз скерувати листи у всі державні інстанції та назвав ситуацію, що склалася, загрозливою для функціонування міста та роботи комунальних підприємств.

Як повідомив директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» і в.о. директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Степан Пакіж, держава не повернула теплопостачальним підприємствам Львова 126,8 млн. грн для покриття пільг і субсидій. З них 97 млн. грн для ЛМКП «Львівтеплоенерго» і 29,7 млн. грн для ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

«Станом на 1 грудня заборгованість по державних надходженням для покриття пільг і субсидій становила 105 млн. грн. Це без нарахувань за грудень. Грудневі нарахування становили 90 млн. грн. Однак, у січні нам надійшло 68 млн. грн для покриття пільг і субсидій. Це 52,4 млн. грн для ЛМКП «Львівтеплоенерго» і 15,9 млн. грн для ЛКП «Залізничнетеплоенерго». Однак, станом на 1 лютого залишаються не відшкодованими 126,8 млн. грн, з них: 97 млн. грн - для ЛМКП «Львівтеплоенерго» і 29,7 млн. грн - для ЛКП «Залізничнетеплоенерго», - повідомив Степан Пакіж.

За його словами, з огляду на ситуацію, що склалася із заборгованістю по пільгах і субсидіях, теплопостачальні підприємства неодноразово надсилали листи в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацію «Укртеплоенерго», оскільки така велика заборгованість по пільгах і субсидіях не дає можливість тепловикам вчасно розраховуватися за спожитий природний газ.

Як повідомила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, назагал держава боргує Львову погашення 314 млн. грн по пільгах і субсидіях - це пільги і субсидії та теплопостачання, водопостачання, електроенергію, квартплату та ін.