У Львові ветеранам УПА збільшили щомісячну доплату до пенсії до 2 тис грн

Сьогодні, 23 лютого, виконавчий комітет затвердив рішення «Про встановлення розміру щомісячної доплату до пенсії ветеранам Української повстанської армії». Зокрема, з 1 березня ветерани Української повстанської армії у Львові отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2 тис. грн. На державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв’язнів не передбачено.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Це надзвичайно важливе рішення, тому що люди, які ризикували своїм життям, віддавали своє життя за Україну, повинні бути в пам’яті народу не просто довго, а завжди.  І любити треба не тільки словами, як це в нас вміють в Україні, а людей треба підтримувати, зокрема підтримувати і матеріально. Тому що ці люди потребують значних коштів на лікування, на вирішення тих проблем, які в них є.

І я би дуже хотів, щоб цей приклад міста Львова був основою для рішень, які приймаються в державі. Тому що в нас в державі урядовці б’ють себе в груди і говорять, як вони поважають наших ветеранів. Але за тими повагами, на жаль, не йдуть дії. Так само, як в нас всі в державі себе б’ють в груди і розповідають, як вони допомагають хлопцям, які пройшли зону бойових дій – а єдине місто, яке надає допомогу 100 тисяч кожному учаснику – це є місто Львів.

Тому я попрошу це рішення скерувати Президенту, Прем’єр-міністру, скерувати до Верховної Ради, щоб вони взяли це за приклад, тому що людей, які віддали своє життя і здоров’я є, насправді, не так багато, і це не є для державного бюджету значні кошти – це є принцип поваги і підтримки», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Як зазначив начальник управління соціального захисту Львівської міської ради  Ігор Кобрин, така щомісячна доплата до пенсії ветеранам Української повстанської армії (учасникам бойових дій УПА та інвалідам війни УПА) діє з 2008 року. Упродовж 2009-березня 2013 років вона була у розмірі 500 грн., з 1 березня 2013 року до сьогодні – у розмірі 1000 грн. Відтак, з 1 березня 2018 року ця доплата становитиме 2000 грн. Адже на державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв'язнів не передбачено, а розмір пенсії ветеранів УПА, в основному, є невеликим.

Зазначимо, що станом на 19.02.2018 року, на обліку у відділах соціального захисту Львівської міської ради перебуває 208 ветеранів УПА (з них 205 осіб – учасники бойових дій УПА, 3 осіб – особи з інвалідністю УПА); 72 вдів ветеранів УПА та 31 вдова політв'язнів. І з огляду на поважний вік ветеранів УПА, на жаль, щомісячно їх кількість зменшується.

Нагадаємо, що за рахунок коштів міського бюджету м. Львова надаються такі пільги (допомоги, компенсації):

ветеранам УПА:

- щомісячна доплата до пенсії ветеранам УПА у розмірі 1000 грн.

- пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 100% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

- пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50 відсотків додаткових робіт).

- муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (користується 10 сімей).

вдовам/вдівцям ветеранів УПА та вдовам/вдівцям політв’язнів:

- пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 50% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

- пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% додаткових робіт).

- муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (1 сім'я користується муніципальною субсидією).

відео Андрій Андрух