У Львові створюють доступне середовище для людей з інвалідністю: у 24 будівлях першочергово облаштують елементи доступності
- Марія Демчина

Як розповіли в управлінні соціального захисту ЛМР, одним із обмежень і бар’єрів для соціальної активності людям з інвалідністю є неможливість виїхати кріслом колісним за межі своєї квартири і будинку, тобто — архітектурні бар’єри. Здебільшого в усіх будинках існують сходи від рівня входу в будинок до рівня 1-го поверху чи ліфтового холу. Щоб подолати цих кілька (3−9) сходинок, людині з інвалідністю у кріслі колісному завжди потрібно просити сторонньої допомоги. Також відчувають труднощі в орієнтації в просторі та незалежного від сторонньої допомоги життя особи з порушенням зору, зокрема, тотально незрячі.
Відтак, ухвалою Львівської міської ради від
Відтак, управління соціального захисту підготувало проект ухвали «Про затвердження Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору 1 групи».
Метою цієї Програми є сприяння мобільності та полегшення доступу особам з інвалідністю у кріслах колісних та особам з порушенням зору 1 групи до об’єктів житлового призначення шляхом створення цим особам умов доступності до їхнього помешкання, облаштування їхнього життєвого простору та інфраструктури біля будинків, де вони проживають. А це, відповідно, дасть змогу подолати соціальну ізоляцію людей з інвалідністю, сприятиме їх доступу до інклюзивної освіти, зайнятості та працевлаштування.
У додатку до Програми є перелік 24 житлових приміщень, які підлягають першочерговому пристосуванню для створення елементів доступності для осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору 1 групи.
Крім цього, Програмою передбачено подання районними адміністраціями Львівської міської ради щороку, не пізніше 1 жовтня, бюджетних запитів з переліком житлових приміщень, які підлягатимуть облаштуванню елементами доступності у наступному році з врахуванням вартості запланованих робіт (перелік житлових приміщень, які підлягатимуть облаштуванню елементами доступності, визначатиметься за результатами обстеження житлових умов осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю по зору, про що зазначено вище).
Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок видатків загального та/або спеціального фонду міського бюджету м. Львова, передбачених на відповідний бюджетний рік, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.