У Львові розпочались зустрічі з військовими у форматі «відкритих дверей»

• 21.02.2020, 15:43
  • Марія Демчина
Сьогодні в районних адміністраціях Львова місто організувало зустрічі у форматі Дня відкритих дверей для учасників операції об’єднаних сил (ООС), антитерористичної операції (АТО), членів сімей осіб, які загинули під час військових дій, членів сімей осіб, які померли після повернення з ООС (АТО). Бійці та їхні рідні можуть поспілкуватись з представниками декількох міських служб та отримати консультації.

Зокрема, на зустрічах з бійцями є представники: соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, земельних ресурсів, житлового господарства, районних адміністрацій, Центру надання допомоги учасникам бойових дій, військових комісаріатів, Пенсійного фонду, фонду соціального страхування.

«Зустрічі саме у форматі „відкритих дверей“ ми запровадили для зручності наших Героїв. Тому бійці зможуть підійти у ту чи іншу райадміністрацію та отримати фахову консультацію щодо будь-якого проблемного питання», — зазначила заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.

До слова, для соціальної підтримки воїнів АТО / ООС у Львові запровадили чимало соціальних програм. Серед таких — унікальні для України допомоги по 100 тис грн для бійців-мешканців Львова, та допомоги по 25 тис грн контрактникам. Так, з 2016 року у Львові діє «Програма про захист інтересів учасників антитерористичної операції», в межах якої бійцям-львів'янам надають одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн. За час дії програми уже 3100 учасників бойових дій на Сході України отримали цю допомогу. Програма діятиме до 2020 року включно, і на її фінансування загалом передбачено 600 млн грн.

Водночас, запроваджено допомогу по 25 тис грн для військовослужбовців-контрактників у разі підписання контракту з бойовою частиною ЗСУ на строк не менше 3-х років — цю програму прийнято влітку 2019 року. За попередніми підрахунками, саме на цю допомогу мають право претендувати до 500 осіб.

Також у Львові за кошти міського бюджету надано 98 квартир для учасників бойових дій та їхніх сімей. З них: 52 квартири — у будинку для бійців на вул. Під Голоском (усі квартири — двокімнатні, їх отримали бійці з числа дітей-сиріт або позбавлених батьківської опіки, родини загиблих та особи з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни на Сході України); 18 квартир — у будинку на вул. Б. Хмельницького (ці квартири отримали: сім’ї військовослужбовців-учасників АТО, які загинули під час проходження військової служби; учасники АТО, які отримали поранення, контузії, каліцтва під час участі в АТО та є особами з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, а також сім’ї учасників АТО, які виховують 5 і більше дітей). Крім того, у 2015−2016 роках місто придбало житло для 28 сім’ям бійців, які втратили нижні кінцівки.

Загалом у Львові діє «Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей — мешканців м. Львова». Вона передбачає надання 20 видів допомог (у тому числі пільг на оплату ЖКП), послуг. Упродовж дії програми, з серпня 2014 року до 1 січня 2020 року, надано допомог та соціальних послуг 16 971 особі на загальну суму понад 88 млн грн.

Окрім того, у Львові діє унікальний Центр для бійців — Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарській, 41. Торік Центр надав понад 19 тис послуг бійцям та їхнім родинам.

Довідка

Загалом у Львові мешкає понад 6 823 учасників АТО / ООС, з них 459 осіб з інвалідністю. Загинуло 96 львів’ян.