Місто виплатило матеріальну допомогу до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

• 14.12.2020, 10:45
  • Пресслужба ЛМР
До Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що відзначають 14 грудня, місто виплатило одноразову матеріальну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також дружинам/чоловікам померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС — мешканцям м. Львова. Загалом допомогу отримали 1 114 осіб на загальну суму 964 900 грн. Відповідні розпорядження підписав міський голова Львова.

фото умовне, автор: Роман Балук

Так, згідно із розпорядженнями, одноразову виплату з міського бюджету м. Львова отримали:

• громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1-ї категорії: 191 особа по 1 000 грн;
  • громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 2-ї категорії: 369 осіб по 800 грн;
  • громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 3-ї категорії: 251 особа по 700 грн;
  • дружини/чоловіки померлих учасників ліквідації аварії внаслідок аварії на ЧАЕС: 303 особи по 1 000 грн.

Кошти ліквідаторам цієї техногенної катастрофи надали у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Львова.

До слова, з нагоди 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня), ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, а також діти з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС, також отримали матеріальну допомогу. Одноразову грошову виплату у квітні передбачили для 1 547 осіб. Загальна сума виплат — 3 599 000 грн.

Довідка

14 грудня в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам’ятна дата була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.