«Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства»: 14-ий Екуменічний соціальний тиждень у Львові стартує наступного тижня

  • 01.10.2021, 14:38
  • Пресслужба ЛМР
З 5 по 9 жовтня 2021 року у Львові відбудеться щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема – «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства». Конференції, дискусії, круглі столи, презентації, семінари, сесії, лекції – впродовж п’яти днів форум об’єднуватиме ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях, соціальному вченню Церкви та принципах сталого розвитку.

Пресконференція з нагоди відкриття 14-го Екуменічного соціального тижня відбудеться 4 жовтня об 11.00 год на платформі Zoom: https://zoom.us/j/94096182224?pwd=dmdCOW5NZzV5TVpVcVBDZ1hvUWhWdz09

Учасники: Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ; Ірина Кітура, координаторка проекту «Екуменічний соціальний тиждень», керівниця програм та проектів Інституту екуменічних студій УКУ; Зіновій Свереда, експерт Української кооперативної федерації; Світлана Романко, менеджерка кампаній проти викопного палива, Laudato Si’ Movement.

Що таке Цілі сталого розвитку? Які виклики сьогодні стоять перед різними секторами у досягненні Цілей? Яка роль громадського сектору у побудові сталих громад і країн? Як сьогодні релігійне соціальне вчення може сприяти досягненню Цілей сталого розвитку? Що Церква робить (може робити) для творення справедливого світу? Як міжсекторне партнерство розвивається сьогодні? Чи можливий сталий розвиток в країні, де точиться війна? Відновлювальний бізнес: як це працює? З якими проблемами стикаються представники громадськості, державного та бізнесового секторів, Церкви та релігійні організації, ЗМІ, освітяни у своїй праці задля побудови більш справедливого суспільства? Відповіді на ці та інші запитання шукатимуть наступного тижня, з 5 по 9 жовтня, під час 14-го ЕСТ.

Напрямки форуму:

• екологія (збереження лісів, біорізноманіття, екосистем суші та води, завершення ери викопного палива, зміни клімату);

• економіка та бізнес (сталий розвиток та роль бізнесу, Європейський Зелений Курс);

• екуменічний і міжрелігійний діалог та цілі сталого розвитку;

• інклюзивність;

• питання миробудування;

• богословські заходи: презентація книги та ін.

Всі події відбуватимуться на платформі Zoom. Також пряма трансляція буде доступна у Facebook та на YouTube. Тому долучитися в реальному часі та поставити запитання спікерам можна буде з будь-якої точки світу.

Серед спікерів: Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини; Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету; Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні.

Організатори: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Львівська міська рада.

Експерти та партнери: Управління екології Львівської міської ради, Міжнародна благодійна організація «Екологія. Право. Людина», Львівська бізнес-школа УКУ та ін.

Деталі на Facebook-сторінці.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEekQdS580_1xeZTMvJMbvH7PxNRCkMY_r8RpFh3xWOilQrw/viewform

Контакти: щодо організаційних питань – Ірина Кітура, координаторка проекту, [email protected]; для ЗМІ – Марта Більська, тел. 096 212 43 03.

Програма форуму за посиланням.

Довідка

Міжнародний суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» – це проєкт, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні. Вже 14 років поспіль Форум гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників — представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом, щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху.