У Львові вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  • 14.12.2021, 14:53
  • Марія Демчина
Сьогодні у Львові біля меморіалу «Героям і жертвам Чорнобиля», що на вул. Морозній, 31а, вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Спершу поклали квіти до пам’ятного знаку, а відтак помолились панахиду за загиблими та провели віче.

фото: Оксана Бабенко

Від громади міста до заходів долучились керуюча справами виконавчого комітету Наталія Алєксєєва та керівник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.

фото: Оксана Бабенко

«Закрили нас від радіації. Герої – поруч: лише у Львові живе приблизно 3000 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з них 1800 – безпосередньо ліквідаторів. Страшно й подумати, що було б, якби наслідки чи не найбільшої рукотворної катастрофи розійшлися Україною та світом... Чи могли би вижити наступні покоління? Тому віддаємо шану тим, хто не побоявся, одразу став на протиборство з невидимим, але смертельним ворогом, хто поліг від «мирного атома»…», - зазначила Наталія Алєксєєва, керуюча справами виконавчого комітету ЛМР. Відтак, вона вручила подяки учасникам ліквідації.

Зокрема, за мужність і високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, подяки від громади міста отримали:

фото: Оксана Бабенко

– капітан запасу Василь Хлян – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції I категорії;

– Анатолій Бугай – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції I категорії;

– Євген Бегаль – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції I категорії;

– Петро Кайданович – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції I категорії.

Зазначимо, місто також виплатило одноразову матеріальну допомогу ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, а також дружинам/чоловікам померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – мешканцям Львівської МТГ. Загалом виплату одержали 1790 осіб на загальну суму 3720000 грн.

До слова, до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи (26 квітня), громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 1-ї, 2-ї та 3-ї категорій, які віднесені до евакуйованих, переселених осіб, а також діти з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС – мешканці Львівської МТГ, отримали матеріальну допомогу. Цю одноразову грошову виплату у квітні одержали 829 осіб на загальну суму 704600 грн.

Довідка

14 грудня в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам’ятна дата була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

фото: Оксана Бабенко