У Львові відкрили міський центр підтримки вимушено переміщених українців на вулиці Костя Левицького, 67

  • 15.06.2022, 14:07
  • Пресслужба ЛМР
У Львові на вул. Костя Левицького, 67 запрацював міський центр підтримки вимушено переміщених осіб. Тут українці, які змушені були покинути рідні домівки через війну, можуть отримати допомогу й консультації фахівців із різних сфер життя: помешкання й соціальна підтримка, пошук роботи, освіта і дозвілля, медицина, відновлення документів, домашні улюбленці тощо.

фото: Роман Кайман

Фактично, центр підтримки, який раніше функціонував на вул. Князя Романа, трансформували у новий, більший центр, розширивши кількість послуг.

фото: Роман Кайман

«Люди, які рятуючись від війни опинилися у Львові, з перших днів отримують тут допомогу і підтримку. Зараз певні процеси почали набирати системного характеру, і ми вирішили, що доцільно об’єднати всю допомогу від міста в єдиному центрі. Це зручно, коли людина приходить до центру і розуміє, що саме тут їй допоможуть вирішити те, що її цікавить», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

На відкриття центру підтримки завітав також  мер тимчасово окупованого Скадовська Олександр Яковлєв, який зі своєю сім’єю евакуювався і зараз мешкає у Львові. Він наголосив на важливості такого центру для переселенців, адже зараз у Львові проживає декілька сотень мешканців Скадовська.

Загалом у Львові, зі слів керівника міського управління соціального захисту Ігоря Кобрина, проживає майже 100 тисяч вимушено переміщених українців, які офіційно зареєструвалися. Неофіційно – ще декілька десятків тисяч осіб.

Центр відкрили на базі ЦНАП у приміщенні Личаківської районної адміністрації (вул. Костя Левицького, 67). Це зручна локація з точки зору розташування – центральна частина міста, а також тут, окрім райадміністрації, є ЦНАП, відділення Пенсійного фонду та інших структур. У центрі працює 5 координаторів.

«Кому потрібна допомога з подачею документів – приходьте. Потрібна психологічна підтримка чи розмова з людьми, які перебувають у схожій ситуації, – приходьте. Якщо є труднощі з адаптацією в місті і непорозуміння з різними структурами – приходьте. Зараз ми акумулювали ті речі, які найбільш затребувані, але згодом спектр послуг будемо збільшувати», - зазначила Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг ЛМР.

Центр підтримки працює за таким графіком: понеділок-четвер – з 9.00 до 18.00 год., п’ятниця – з 9.00 до 16.00 год. (без обідньої перерви).

Контакти: 0505554461, [email protected]

Більше інформації для вимушено переміщених українців – на сайті ЛМР.

фото: Роман Кайман