Незрячі українські діти, які постраждали від війни, побували у корекційному таборі в Литві

  • 06.07.2022, 10:46
  • Пресслужба ЛМР
Упродовж двох тижнів 26 українських незрячих дітей з різних куточків України перебували в етнотаборі неподалік Клайпеди (Литва). Це діти переважно із регіонів активних бойових дій, віком від 8 років. Більшість із них їхали до табору вперше і без батьків – їх супроводжували фахівці.

«Протягом тижня діти насолоджувалися надзвичайно добре підготованою литовськими тифлопедагогами програмою, яка передбачала цікаві дослідження і набуття досвіду. Увесь процес навчання, корекції та відпочинку розпочинався зраненька і завершувався близько опівночі.

Діти досхочу купалися в озері, пробували себе у дайвінгу та серфінгу, каталися на мотоциклах і виступати із зірками у концертній програмі, куштували страви кухонь інших країн Європи – Естонії, Польщі, Литви, і частували  учасників табору справжніми українськими стравами, приготовленими власноруч. Окрім цього користувалися тростиною при перетині низки перешкод і зрозуміти, що це – їх очі», - розповіла Оксана Потимко, координаторка події.

Табір був міжнародним. Щороку сюди приїздять діти з вадами зору з Литви, Латвії, Естонії, Норвегії, Данії, Польщі, а з 2018 року – і з України. Проте в минулі роки цей табір могли відвідати 4-5 незрячих українських дітей. Цьогоріч, через воєнну агресію росії проти України, інші країни Європи прийняли узгоджене рішення віддати більшість місць саме незрячим дітям з України.

«Литва та литовці мали особливо теплий сентимент до дітей з України, і це відчувалося в кожній миті, у кожному слові, у кожному заході», - додає Оксана Потимко.

Довідка

Ініціатором табору є ротарійський рух Литви, а його організатором – Ротарі-клуб «Klaipedos Senamiescio Rotary klubas» та низка інших Ротарі-клубів Литви. До поїздки українських дітей у Литву долучилися також ротарі-клуби з Польщі «Warszawa-Goethe» та України «Rotary International» і «Львів – Леополіс».

Організаційним партнером табору з української сторони є Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», який провів усю підготовчу роботу, відібрав і зорганізував дітей з усієї України, забезпечив їх доїзд до Львова та проживання перед виїздом у Литву.