У Львові відкрили центр підтримки «Я – Маріуполь»

  • 16.07.2022, 14:22
  • Ганна П’єх
Сьогодні у Львові на пл. Галицькій, 15 запрацював центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь». Це вже 10 такий центр в Україні. Тут переселенці з Маріуполя можуть отримати гуманітарну, інформаційну, консультаційну, медичну та психологічну допомогу. Також тут діють дитячі кімнати. На відкриття центру підтримки завітав мер Львова Андрій Садовий та мер Маріуполя Вадим Бойченко.

фото - Роман Кайман
фото - Роман Кайман

«На сьогодні майже 10 тис осіб приїхали з Маріуполя до Львова. Львів підтримав і прийняв нашу громаду. Наша громада хоче гуртуватися довкола таких центрів, де працюють маріупольці. У таких центрах є відчуття дому. Головна мета такого центру – повернення наших маріупольців до життя. А це дуже важливо. Тому дуже дякую Львову за допомогу і підтримку вже з перших днів наступу на наше місто. Особливо дякую за підтримку нашого центру «Я – Маріуполь», - наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Центри підтримки маріупольців діють уже в таких містах: Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Києві, Одесі, Кропивницькому, Івано-Франківську, Калуші та Хмельницькому. Незабаром планують відкрити також в Ужгороді, Кривому Розі, Чернівцях – із загальним охопленням 150 тисяч людей. Центри облаштовуються за кошти Маріуполя та міжнародних благодійних фондів.

Маріупольці, які тимчасово знайшли прихисток у Львові, можуть звернутися до працівників центру з будь-яким питанням. Проєкт планують розширювати для допомоги у працевлаштуванні, оздоровленні дітей, тимчасовому розселенні, наданні побутових сервісів.

фото - Роман Кайман

«За всі дній війни близько 5 млн українців пройшли через Львів. Хтось тут жив день-два, а більше 200 тис українців з інших міст тут жили кілька місяців. Сьогодні Львів приймає 150 тис осіб. Тому ми організували загальноміський центр підтримки вимушено переміщених українців, який допомагає всім переселенцям. І також ми вітаємо такі ініціативи як сьогоднішня, коли у Львові відкриваються осередки кожного міста. Це дуже добре, бо тут працюють люди, які жили в Маріуполі. Вони між собою часто знайомі і є зовсім інший елемент довіри. Для нас важливо, щоб кожен українець, який зазнав біди, і нині має тут у Львові свій другий дім, відчував себе люблячим. Тому ми, зі свого боку, підтримуємо, допомагаємо, і будемо робити все можливе, щоб Маріуполь мав український прапор не тільки в серці, але і на флагштоках у себе в місті. А згодом ми відкриємо центр підтримки Львова у Маріуполі», - відзначив мер Львова Андрій Садовий.

Після відкриття центру мери Львова і Маріуполя відвідали модульне містечко для переселенців на Сихові. Там проживають українці із Маріуполя, Луганська, Краматорська, Херсона та інших міст активних бойових дій.

фото - Роман Кайман