Цього року у Львівській громаді свої сто та більше років відзначатимуть 63 довгожителі

• 12.01.2023, 11:27
  • Пресслужба ЛМР
У Львівській МТГ мешкає 4 чоловіків та 59 жінок, яким у 2023 році виповнюється сто та більше років. Зокрема, 23 довгожителів відзначатимуть свій столітній ювілей, а 40 – 101 та більше років.

Двом львів’янкам цього року виповниться 106 років: найстарша мешканка, Олена Рибалко, відзначатиме день народження 2 червня. А першою цьогоріч свої уродини святкуватиме Тетяна Федюкова – 27 січня їй виповниться 102 роки. Аж 11 осіб відзначатимуть День народження у грудні, 10 – у березні.

Найбільше довгожителів мешкає у Франківському районі Львова – 18, у Личаківському районі – 14 ювілярів, у Галицькому районі Львова живе 11 львів’ян поважного віку, у Залізничному – 8 уродинників, у Шевченківському – 7 довгожителів, у Сихівському районі мешкає 5 уродинників-довгожителів.

Усіх ювілярів, як і щороку, від імені громади вітатимуть представники міської влади. Традиційно тим львів’янам, яким виповниться по сто років, на день народження з бюджету Львова нададуть одноразову матеріальну допомогу у сумі 5 000 гривень, пам'ятну монету та вітальний лист від імені міського голови. Усім же, хто святкуватиме 101 та більше років, – 5 тисяч гривень. Загалом у 2023 році на виплати одноразової допомоги для львів’ян-довгожителів у бюджеті передбачили 315 тисяч гривень.

Нагадаємо, що одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 тисяч гривень виплачується відповідно до розпорядження міського голови від 06.01.2023 р № 4 «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, яким у 2023 році виповниться 100 і більше років – мешканцям Львівської міської територіальної громади».