Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко вже два місяці привозить їжу для переселенців у модульні містечка Львова (відео)

  • 26.01.2023, 18:04
  • Пресслужба ЛМР
З часу війни у Львові діє три модульних містечка, де проживає майже 900 вимушено переміщених осіб. Вже з перших днів роботи містечок одноразовим харчуванням їх забезпечувала World Central Kitchen. А останні два місяці 100 порцій їжі щодня готують й у ресторані Євгена Клопотенка. Сьогодні у містечко у Стрийському парку особисто навідався засновник ресторану разом з шеф-кухарем з Америки.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Ми розпочали допомагати людям вже з 28 лютого минулого року. Адже їжа – це фізична підтримка організму. Коли приїжджаю до людей, то зі мною обіймаються, фотографуються, і це така мінімальна радість для нас усіх. Мені приємно, коли їжа робить людей щасливішими і позитивнішими хоча б на 10 хв. Наше життя потребує таких приємних моментів. Так сьогодні одна жіночка розповіла мені новий рецепт. Вона заварює барбарис, тоді його витягує і додає туди хрін і на цій основі робить соус. Я в шоці. Я такого ще не чув», - розповів Євген Клопотенко, український шеф-кухар.

За його словами, у перші чотири місяці війни важливо було підтримувати вуглеводний баланс, щоб мати сили. Оскільки війна продовжується, то треба ставити в пріоритеті і корисність їжі. Тому потрібно споживати не лише вуглеводи, а й багато овочів. Відтак відомий шеф-кухар привіз у містечко салат з гарбуза та яблук, локшину з соусом на основі молока і курячі крильця з материнкою.

Як розповів Володимир Головатий, директор Центру соціальної підтримки, координатор модульних містечок у Львові, також мешканці усіх містечок, які є на території Львова - на вул. Пулюя, в Стрийському парку та на просп. Червоної Калини,  мають змогу готувати самостійно. У кожному містечку облаштовано кухні  - встановлено електроплитки, мікрохвильовки, холодильники, морозильні камери. 

“У містечках проживають сім'ї з дітьми, якій ходять до школи, проживають особи, які ходять на роботу. Тому усі вони готують їжу самостійно, особливо зранку. Відтак кухня у містечках працює зранку до вечора, щоб не було жодного дискомфорту”, - додає Володимир Головатий.

Як зауважує пані Алла з Сєвєродонецька, мешканка модульного містечка у Стрийському парку, усі, хто проживають у містечках вдячні, що при них турбуються, годують, та все одно хочеться додому. 

«Я з Донбасу, з розбитого Сєвєродонецька. Моє місто дуже зруйноване, тому невідомо, коли і куди зможемо повернутися. Так, про нас тут турбуються, годують, але хочеться повернутися додому», - зазначає пані Алла.

Нагадаємо, у Львові облаштували 3 модульні містечка – на вул. Пулюя, в Стрийському парку та на просп. Червоної Калини.   Усі містечка облаштовані за єдиним зразком — житлові модулі, туалети, душові кабінки, їдальня, медпункт та дитячі майданчики. На територіях містечок облаштовані внутрішні подвір’я, де встановили сучасні вуличні меблі, висадили дерева та клумби. У кожному модульному будиночку встановили двоповерхові ліжка з матрацами, шафи, тумбочки та стільці. 

Станом на зараз біля «Маріяполісу» (просп. Червоної Калини) домонтовують четверте містечко. Там зможуть проживати понад 1400 переселенців.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук