У Центрі «Рідні» психологи безкоштовно працюватимуть з дітьми, які переживають втрату близьких на війні

  • 03.02.2023, 14:47
  • 1213
  • Пресслужба ЛМР
В управлінні «Служба у справах дітей» Львівської міської ради кажуть, що з початку повномасштабного вторгнення обговорювали з командою Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні» те, що виникне потреба у такій групі, яка допомагатиме дітям пережити втрату близьких на війні.

Група «Фенікс» збиратиметься раз на тиждень. Фахівці центру кажуть, що робота передбачена з підлітками, яким від 14 років, проте не відмовлять у роботі і тим дітям, хто молодший, і за потреби, готові працювати і з дорослими. З групою працюватимуть два профільні психологи.

«Наша директорка – Наталія Фляк (сестра Юля) разом з командою вирішили, що будемо створювати  і  працювати із групою по втраті, це дуже на часі, адже щодня ми ховаємо наших найкращих воїнів і їхні рідні і близькі проживають невимовний біль», - говорить в.о. завідувача відділення «Служба підтримки сім’ї» центру Олена Прокопенко.

«Усі ми тією чи іншою мірою потребуємо фахової допомоги. Особливо зараз, в час війни. Діти переживають втрату близьких на фронті дуже гостро. Якщо, для прикладу, у дитини загинув батько, вона може його ідеалізувати, може сердитись підсвідомо на нього за те, чому так трапилось, і він її залишив, заперечувати і не визнавати, що так сталося, не говорити про батька. Це дуже різні емоції. Біль втрати не проходить – він трансформується. І ми з цим будемо працювати. Така робота дуже важлива, якість життя змінюється суттєво», - говорить Марина Манєвська, психологиня та психотерапевтка центру «Рідні».

«Про допомогу потрібно просити, і це нормально. І ми готові  її надавати  у  нашому центрі. Діти, як і дорослі, дуже глибоко переживають втрату, цей процес  болісний, і це повинні розуміти усі, хто поруч. Робота з дітьми – перший крок. Якщо у їхніх рідних виникатиме запит попрацювати з психологом – ми відкриті до такої роботи», - додає Марина Янишин, психологиня центру.

Усі деталі щодо роботи групи та консультацій: 06745543645, відділення «Служба підтримки сім’ї» Центру «Рідні». Адреса: м. Львів, вул. Зелена 204 б, приміщення 137.

Довідка

У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні» є два відділення: «Термінове влаштування» та «Служба підтримки сім’ї». Створення центру стало можливим завдяки співпраці з Благодійним фондом «Рідні». Фонд безкоштовно передав повністю укомплектоване приміщення з ремонтом та обладнанням для центру «Рідні». Також фонд надавав консультаційну, організаційну та правову підтримку. При центрі діє філія фонду, яка безкоштовно працює з дітьми, проводить навчальні заняття з математики, арт-терапії, англійської мови та музичної терапії.