Замість трьох - одне зимове: як живуть мешканці найбільшого у Львові модульного містечка (відео)

  • 09.02.2023, 17:35
  • 3611
  • Пресслужба ЛМР
У четвертому, найбільшому у Львові, модульному містечку вже проживає близько 750 українців, які знайшли прихисток у нашому місті, рятуючись від війни. Сьогодні мешканців містечка відвідав міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: Роман Балук

Так, четверте модульне містечко є найбільшим з усіх у Львові. Його облаштували на Сихові, поблизу вже існуючого містечка для переселенців «Маріяполіс», у межах співпраці Міністерства розвитку громад і територій України і польського уряду, а також за підтримки Фундації Міжнародної Солідарності.

Оскільки модулі у четвертому містечку більш адаптовані саме до проживання у зимовий період, сюди переселяються мешканці з інших трьох містечок. Натомість тимчасове житло на території Стрийського парку, вул. Пулюя та «Маріяполіс» тимчасово «законсервували».

фото: Роман Балук

«Це містечко ми побудували спеціально для зими та морозів. Тут люди достатньо комфортно проживають. Ми тут маємо вибудованих орієнтовно 1400 місць, більша частина з яких - заповнена. 

Попередні три містечка - більш літній варіант, який складно застосовувати взимку. Але ми їх не демонтовуємо, тому матимемо резерв. Наразі вони будуть «законсервовані».

Хочу подякувати нашим польським друзям за підтримку та допомогу. Разом нам вдалось зробити все якісно та комфортно для мешканців. Тепер тут присутнє відчуття тепла у прямому та переносному сенсах», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Загалом на ділянці розміщено 8 двоповерхових будинків, кожен з яких складається із 80 модулів.  Так, першочергово місто облаштовано благоустрій навколо шести будинків. Натомість найближчим часом також буде облаштовано благоустрій біля ще двох будинків, що встановлені за сприяння Фундації Міжнародної Солідарності.

До того ж, на території містечка вже встановили вуличні меблі, а навесні висадять дерева та засіють газони.

Для повноцінного функціонування тимчасового житла, працівники ЛМКП «Львівводоканал» проклали понад 2 500 м водопровідних і каналізаційних труб та облаштували насосну станцію підкачки, а ЛКП «Львівсвітло» підвело електроенергію.

«Це доволі глобальний проєкт, адже це перше таке двоповерхове містечко у Львові. Ще два місяці тому ця територія була вільна, і ми її повністю підготували: від земляних робіт, до клінінгу містечок.

Основною перевагою цього містечка є те, що тут будиночки так званого коридорного типу. Люди, які живуть у модулях, виходять із кімнат не на вулицю, а у коридор, де краще зберігається тепло. Також  санвузли тут не окремими блоками, а всередині. Також в приміщеннях є їдальні, де люди можуть приготувати собі їсти та попрати речі. До слова, ці місця загального користування будуть під’єднані до генераторів. Таким чином, навіть у разі відключення світла будуть місця, де буде тепло та можна приготувати їжу.

Дуже сподіваємось, що людям тут буде комфортно проживати і вони зможуть почуватись як вдома», - акцентував заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

«Люди проживають тут безкоштовно та місто забезпечує їх харчуванням. Зі свого боку, ми надаємо їм психологічну підтримку. Також в нас є соціальні працівники, юридичний супровід. 

 Побут люди собі облаштовують повністю самі: прибирання, прання, кухня, тощо», - додав Володимир Головатий, координатор модульних містечок у Львові.

Нагадаємо, навесні 2022 році у Львові розгорнули 3 модульні містечка: на вул. Стрийській, 15 (Стрийський парк); на вул. Пулюя (неподалік Технологічного фахового коледжу лісотехнічного університету) та на вул. І. Червоної Калини, 72 А (“Маріяполіс”). Також у Львові для вагітних переселенок збудували Центр матері і дитини «Незламні матусі».

фото: Роман Балук