«Оселя» орендуватиме міське приміщення ще 30 років: там відкрили осередок для людей, які втратили дім

  • 25.05.2023, 19:01
  • Пресслужба ЛМР
Львівська міська рада підписала і затвердила меморандум про співпрацю та взаєморозуміння з Львівською громадською організацією «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» щодо оренди нежитлових приміщень на вул. Галицькій, 12-а у Винниках. Термін оренди продовжено до 2055 року включно. Ухвалу про це прийняли сьогодні на сесії міської ради.

фото ілюстративне. автор: Роман Балук

У цьому приміщенні спільнота «Оселя», що вже 20 років допомагає бездомним людям, нещодавно відкрила новий осередок – Центр підтримки людей, які втратили дім. Тут можна поїсти, прийняти душ та підстригтися, випрати одяг чи отримати змінний. За потреби, надають консультації соціальні працівники та медики. Найперше, тут орієнтовані на бездомних, однак також прийматимуть вимушено переміщених людей, як опинилися у кризовій ситуації. Центр працює у будні дні.

«Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – унікальне для України об'єднання бездомних людей, які разом живуть, ведуть спільне господарство, лікують залежності та залучені до міського життя, щоб заробити на своє утримання та допомогу людям, біднішим за себе.

Зазначимо, у Львові постійно турбуються про людей, які не мають житла. Уже багато років на вул. Кирилівській, 3а діє міський Центр обліку та нічного перебування бездомних, у якому потребуюча людина може переночувати та поїсти, отримати теплий одяг, відновити документи, а також отримати допомогу в пошуку роботи. Працівники постійно здійснюють соціальне патрулювання. Торік у центрі надали майже 5 тисяч консультацій та 2 тисячі медичних послуг.