Перейти до основного контенту
19°
Ясно
08 червня 2026
Понеділок
19°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Ясно
09 червня 2026
Вівторок
21°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
24°
Мінлива хмарність
Вночі
16°
Ясно
10 червня 2026
Середа
21°
Дощ, Похмуро
Вдень
22°
Похмуро
Вночі
20°
Дощ, Похмуро
11 червня 2026
Четвер
15°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
13°
Похмуро
Вночі
19°
Дощ, Похмуро
12 червня 2026
П'ятниця
14°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
19°
Мінлива хмарність
Вночі
12°
Мінлива хмарність
13 червня 2026
Субота
12°
Мінлива хмарність
Вдень
17°
Похмуро
Вночі
Ясно

Новим керівником Центру допомоги захисникам у Львові став ветеран Андрій Жолоб

05 квітня 2024, 10:55
Пресслужба ЛМР
Андрій Жолоб, військовослужбовець, який майже два роки очолював медичну роту 46-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, став керівником Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. До повномасштабного вторгнення він працював лікарем-травматологом.
фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради

фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
Сьогодні Андрія Жолоба представили колективу Центру.

«Воїн, медик, музикант, батько і дуже відкрита людина. Думаю, з допомогою пана Андрія ми зможемо переформатувати роботу нашого центру, зважаючи на ті нові виклики, які зараз перед усіма нами є. А це робота з молоддю, зі школами, з іншими центрами і середовищами, з UNBROKEN. А ми завжди будемо допомагати і підтримувати колектив центру в цій роботі», - сказала заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Кулинич.

фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
«Ветерани горді тим, що вони роблять. Але, повертаючись у мирне життя, часто розгублені і взагалі не знають, що робити. Отримувати якісь виплати, їх вибивати і домовлятися – це соромно для багатьох. Я дуже хочу, щоб ветерани потрапляли в наші колективи у наших робочих центрах, тому що ніхто так не зрозуміє цієї справи, як сам воїн. Ми маємо готувати наступні покоління до того, що вони теж будуть воювати, і наша робота – освітня, з Пластом, зі школами, з вишами – теж мусить бути. Також важливо якнайкраще розуміти медичну складову, бо завжди є багато моментів щодо питань медично-юридичних», - наголосив на важливих напрямках роботи Андрій Жолоб.

Зауважимо, раніше керівницею Центру була дружина загиблого в АТО підполковника Збройних сил України Юрія Ткачука – Світлана Ткачук (очолювала Центр із жовтня 2017 року до березня 2024 року). А останні три тижні тимчасово обов’язки керівника центру виконувала заступниця директора Наталія Мазурок.

Нагадаємо, перший в Україні Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює уже 8 років. Тут щодня захисники і захисниці, ветерани та їх рідні, а також рідні загиблих Героїв, отримують безкоштовні консультації та допомогу. Лише торік фахівці надали понад 3 тисячі юридичних консультацій з військового права, майже 2 тисячі психологічних консультацій. Постійно консультує юрист та психолог, періодично тривають курси англійської для ветеранів та їх сімей, іпотерапія та відпочинок за кордоном для дітей загиблих воїнів. А також центр приймає документи на міську програму допомоги 50 тим грн дітям полеглих військових та військових з інвалідністю 1-ї групи.

Це був один із перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де вони можуть отримати всю комплексну допомогу за принципом «рівний-рівному».

Контакти Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій: м. Львів, вул. Пекарська, 41 (головний офіс) та вул. Генерала Чупринки, 85 (відділення центру). Телефон: 0739628325.

Біографічна довідка 

Жолоб Андрій Васильович народився 1981 року. Навчався у львівській школі №4 із поглибленим вивченням англійської мови. Вищу освіту здобув у Львівському національному університеті ім. Данила Галицького.  

За фахом – лікар ортопед-травматолог. Досвід роботи – 20 років, з яких 2 роки був військовим лікарем, командиром медичної роти 46-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ (ОАЕМБР).

Працював журналістом (з 2004 року на РадіоМан, Радіо Люкс ФМ Львів) та ведучим святкових подій (включно з Євро-2012, фінал Ліги Чемпіонів у Києві та ін.) Гітарист і вокаліст панк-рок групи «Бетон».