У Львові стартували нові безкоштовні курси англійської для військових та їх рідних (відео)

  • 12.04.2024, 13:09
  • Марія Демчина
Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій розпочав нові курси англійської мови для захисників та їх дружин, а також для рідних сімей полеглих воїнів. Заняття відбуваються у трьох різних групах двічі на тиждень, і триватимуть три місяці – аби максимально опанувати певний рівень знань. Акцент роблять саме на спілкуванні.

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Одним із тих, хто скористатися можливістю безкоштовно вивчати англійську у центрі, є  43-річний азовець Василь Переверзєв. Він каже, що таке навчання дасть змогу поглибити свої знання і розширити можливості для майбутньої освіти чи кар'єри.

«Треба постійно розвиватись. Як бачимо, військова технологія, військова наука переходить на стандарти НАТО, і технічне знання англійської мови у військовому аспекті теж дуже важливе. Така ініціатива обов’язково потрібна, тому що багато ветеранів повертаються до служби, дехто виїжджає за кордон. Ну і для загального розвитку це ніяк не завадить», - каже Василь Переверзєв, воїн 12-ї бригади спецпризначення «Азов» НГУ.

Навчання розраховане на 3 місяці, і тут є три групи: дві – початкового, та 1 – середнього рівнів. У кожній групі – 10 людей. Заняття відбуваються двічі на тиждень за такими локаціями: вул. Пекарська, 41 та вул. Генерала Чупринки, 85 (приміщення головного офісу та відділення центру). Для зручності, охочі могли самостійно обрати час та локацію проведення навчань.

Однією із тих, хто навчає англійської на волонтерських засадах, є викладачка з 15-річним досвідом Ольга Ждан. Вона каже, що на заняттях працюють як команда, і той, в кого є більше знань, допомагає тим, в кого їх менше. Також, щоб краще зрозуміти рівень знань, перед навчанням Ольга знайомилася з кожним студентом. 

«Ми працюємо за комунікативною методикою, і наш фокус – на спілкування, але теж додаємо елементи бізнес-англійської, бо більша частина студентів хоче використовувати мову у професійних цілях. Тому на кожному занятті у нас є певні елементи предметно-інтегрованого навчання», - розповідає викладачка. І додає, що погодилась викладати англійську безкоштовно на знак подяки нашим захисникам і їх рідним.

«Це як взаємний обмін. Ці люди або їх рідні дають мені можливість жити, працювати і розвивати країну, а я ділюся з ними тим, що мені вдається найкраще», - каже Ольга.

Чому сьогодні вкрай важливо вивчати англійську і як це сприяє соціалізації учасників бойових дій після повернення до мирного життя, наголосив ветеран, керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Андрій Жолоб.   

«Найважливіше в житті після армії – це тактична медицина і англійська мова. Тому що з англійською ти є першим, проривним і успішним в будь-якій галузі: чи це медицина, чи соціальна робота, чи наукова. 

Після війни людський мозок стає дуже обережним. Хочемо чи ні, але наша підсвідомість дуже захищається. Але навчання, пропрацьовування мозку, а особливо англійською мовою, особливо спроба відновлення нейронних і соціальних зв’язків – це те, що одночасно є і саморозвитком людини, і її соціалізацією. Взагалі англійська мова є один з тих містків, який зближує зі світом Україну на всіх рівнях – на військовому, цивільному, науковому», - зауважив Андрій Жолоб.

Нагадаємо, перший в Україні Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює уже 8 років. Тут щодня захисники і захисниці, ветерани та їх рідні, а також рідні загиблих Героїв, отримують безкоштовні консультації та допомогу. Це був один із перших в Україні центрів, який створили для воїнів та їх рідних, де вони можуть отримати всю комплексну допомогу за принципом «рівний-рівному».

Контакти Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій: м. Львів, вул. Пекарська, 41 (головний офіс) та вул. Генерала Чупринки, 85 (відділення центру). Телефон: 0739628325.

відео Максима Гнипа для Львівської міської ради

фото Романа Балука для Львівської міської ради