Ще семеро дітей мають сім’ю: у Львівській громаді відкрили новий Дитячий будинок сімейного типу (відео)
- Марія Демчина
Рішення про створення нового Дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 30 травня. Приміщення на умовах безоплатного користування надав благодійний фонд «Нові горизонти для дітей Україна» (США), а також закупив нові меблі, техніку та зробив благоустрій території. Житиме велика родина у просторому будинку з подвір’ям у селищі Рудно.
«Ми дуже раді допомагати українським дітям. Тісно співпрацюючи з міською владою Львова, ми прагнемо дати можливість цим дітям жити у повноцінній родині, мати відчуття захищеності у такий непростий час, мати гідне майбутнє», - зауважила Шері Лен Мак Клург, директорка благодійного фонду «Нові горизонти для дітей Україна» (США).
«Велика подяка за цей неймовірний подарунок – цей прекрасний будинок, який отримала львівська родина. Тут є любов – діти посміхаються, радіють. Це дуже символічно, що люди, які приїжджають з іншої країни в часі війни до України, дарують прекрасну можливість для української сім’ї мати майбутнє», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.
У новий ДБСТ наразі влаштували семеро дітей: п’ятеро дівчат та двоє хлопців. Вік дітей – від 7 до 15 років. Батьки-вихователі Максим та Марина – молода сімейна пара, яка з прийомної сім’ї, де виховували четверо дітей, трансформувалась у дитячий будинок сімейного типу, взявши під опіку ще трьох дітей, з якими спілкувалися тривалий час.
«Я єдиний біологічний син у своїх батьків. Коли мені було 14 років, батьки у сім’ю взяли дівчинку з дитбудинку. Згодом мої батьки створили будинок сімейного типу і зараз у Дублянах у них зростає 10 дітей-сиріт. Для мене це гарний приклад, я завжди знав і розумів, що теж хочу таким чином допомагати дітям, дати їм сім’ю та батьків. Коли ми одружились і почали обговорювати те моє бажання, моя дружина це підтримала. Сім’я – це найважливіше на світі. Сьогодні ми щасливі, бо у дітей є сім’я – наша сім’я», - розповідає батько-вихователь Максим Кривко.
У будинку, загальною площею 242 кв.м., є чотири спальні, ігрова кімната, кімната для відпочинку, два санвузли, простора кухня та їдальня-вітальня, підвал-укриття та просторе подвір’я. Усе – для комфортного проживання дітей та батьків-вихователів.
«Все так сподобалося! Найбільше – подвір’я, є гойдалка, великий батут. Живу у кімнаті з меншими сестрами – Вікою та Іванкою. Це важливо, коли велика родина, всі збираються, спілкуються. Мені дуже комфортно з мамою і татом, з ними можна про все поговорити. Я люблю дивитися фільми, займаюся танцями», - поділилася 15-річна Анна.
«Мені дуже подобається моя кімната, де я живу із сестрою Софією. Маю різні іграшки, ще сьогодні ходили купувати ляльки. А ще я дуже люблю малювати різні малюнки, картини», - додає 10-річна Василинка.
«Сьогодні для нас велике свято – відкриття першого дитячого будинку сімейного типу з початку повномасштабного вторгнення. У дітей з’явилась сім’я, батьки та домівка. А це найважливіше. Бо немає нічого важливішого та ціннішого, аніж дитина, у якої є дім, де на неї чекають, люблять і дбають. Ми робимо усе, щоб таких домівок ставало якомога більше, щоб діти зростали у родинах. Сьогодні семеро дітей мають те, задля чого працює уся наша команда – родину», - каже керівник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Володимир Фридрак.
Діти – Анна, Софія, Іванка, Дмитрик, Василина, Вікторія та Назар уже планують, як проведуть ці літні канікули та яким радісним буде дитинство у новому домі з батьками.
Батьки-вихователі Максим та Марина уже рік як прийомна сім’я, виховували чотирьох прийомних дітей, які є рідними між собою. Стати батьками вихователями у Дитячому будинку сімейного типу подружжя планувало одразу й проговорювало своє рішення з командою управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради. Відтак, у їхню родину влаштовано ще трьох дітей – двох сестер і братика. Наразі у родині виховуватиметься семеро дітей, згодом буде довлаштовано ще три дитини. До слова, мама-вихователька Марина стала наймолодшою прийомною мамою громади і тепер буде наймолодшою мамою-вихователькою ДБСТ – їй 23 роки.
До слова, 8 із 12 ДБСТ у Львівській громаді створили у співпраці з громадськими та релігійними організаціями.