Перейти до основного контенту
18°
Ясно
18 червня 2026
Четвер
18°
Мінлива хмарність
Вдень
20°
Мінлива хмарність
Вночі
16°
Ясно
19 червня 2026
П'ятниця
21°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
24°
Дощ, Похмуро
Вночі
18°
Похмуро
20 червня 2026
Субота
24°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Мінлива хмарність
21 червня 2026
Неділя
23°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
22°
Ясно
22 червня 2026
Понеділок
22°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Ясно
Вночі
19°
Похмуро
23 червня 2026
Вівторок
19°
Похмуро
Вдень
18°
Похмуро
Вночі
18°
Похмуро

Масштабний соціальний форум у Львові об’єднав учасників зі всієї України

07 травня 2025, 13:17
Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 7 травня, у Львові центр соціальних послуг «Джерело» спільно з ЮНІСЕФ провели масштабний форум «Заради дитини та сім’ї – 2025». Подія зібрала понад 200 учасників та представників громад з різних областей України та соціальних структур. 

Метою великого соціального форуму було сприяти посиленню та розбудові системи інтегрованих соціальних послуг для дітей та сімей у громадах.  Захід організував Центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело» за підтримки ЮНІСЕФ в межах спільного проєкту з розвитку інтегрованих соціальних послуг у 18 громадах Львівської, Волинської та Закарпатської областей.

Участь у форумі взяли понад 200 учасників з різних куточків України, зокрема, представників Львівської міської ради, Львівської, Волинської та Закарпатської обласних військових адміністрацій, Міністерства соціальної політики, Національної соціальної сервісної служби, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, а також керівники і представники громад кількох областей.

Упродовж останнього року громади, залучені до проєкту, в тому числі і Львівська, працювали над тим, аби послуги для дітей та сімей були доступніші і якісніші, а система підтримки у громадах могла швидко реагувати на виклики сьогодення.

«Сподіваюсь, що цей форум стане щорічним, і будуть залучені й інші громади. Адже сім’я зажди має відчувати підтримку громади. У Львові за цей рік з’явилось кілька нових проєктів – сьогодні колеги з ЮНІСЕФ озвучили, що в місті буде Сімейний будинок. Також скоро ми відкриємо перший Центр життєстійкості. Не пройде багато часу, і ми відкриємо другий Центр життєстійкості, бо з ЮНІСЕФ уже напрацювали цю модель, знаємо, для кого це робимо, маємо приміщення. До кінця року відкриємо перший Будинок підтриманого проживання. Дякую Зореславі Люльчак, яка працює не тільки з дітками – вона очолює центр соціальний послуг «Джерело», який працює з безхатьками, з соціальними працівниками, які відвідують центр UNBROKEN. Це великий спектр послуг. Дякую всім соціальним працівниками», - привітала учасників форуму Ірина Кулинич, заступниця міського голови з гуманітарних питань.

Як зазначила директорка центру «Джерело» Зореслава Люльчак, цей форум не лише про те, що вже вдалося реалізувати завдяки проєкту. Це потужний меседж до суспільства, як варто надалі працювати і розвивати послуги у громадах. 

«Ми маємо підвищувати спроможність родин, дбати про захист дітей та не бути байдужими. Лише там, де щасливі родини, може бути успішна громада, і лише та громада, в якій живуть щасливі діти в щасливих сім'ях, має майбутнє та можливість розвитку і добробуту. Особливо в час війни. Тому надалі тримаємо фокус на розвитку послуг у громадах.

«Джерело» має багаторічний досвід та експертів у різних напрямках, тому взяли на себе відповідальність і разом з ЮНІСЕФ почали розвивати послуги у громадах Львівщини, Волині та Закарпаття. Нам уже багато чого вдалось і віримо, що громади рухатимуться вперед», - пояснює Зореслава Люльчак.

До слова, проєкт з розвитку інтегрованих соціальних послуг реалізується центром «Джерело» та ЮНІСЕФ уже понад 450 днів, та охопив три області та 18 громад. За цей час учасники проєкту відремонтували та облаштували приміщення нових просторів для підтримки дітей та сімей, найняли нових фахівців. Зараз з дітьми та сім'ями працюють понад 100 фахівців громад, а також три мобільні команди в областях. 

Крім того, в межах проєкту 1 900 дітей отримали спеціалізовані послуги, в тому числі у віддалених містечках та селах, а 400 дітей отримали допоміжні засоби. Також розробили і реалізували масштабну інформаційну кампанію: вийшло понад 1000 інформаційних дописів із загальним охопленням понад півмільйона людей.

Форум відбувається в межах проєкту, який реалізує центр соціальних послуг «Джерело» та ЮНІСЕФ у громадах Львівської, Волинської та Закарпатської областей за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ), через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ «Кращий догляд для кожної дитини».