Не інтернат, а справжній дім: у Львові будують перше в Україні містечко сімейного типу для дітей-сиріт

«Всі діти мають жити у сім’ях. Така політика міста. І зараз ми будуємо ще три будинки для 24-х дітей-сиріт — це буде в Дублянах. Відкрити їх плануємо у другому кварталі цього року.
Крім цього, діти-сироти після 18 років від міста і благодійників отримують квартири. От нещодавно ми вручали ключі дітям від своїх помешкань. І я щиро дякую всім, хто це підтримує», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Будинки будуть у скандинавському стилі — прості, світлі та затишні, з великою кількістю природного світла і продуманими зонами для спільного життя та відпочинку дітей і сімей.

Загалом у Львівській громаді функціонує 12 дитячих будинків сімейного типу, у яких зростає 84 дитини, та діють 25 прийомних сімей, у яких виховується 27 дітей. Загалом у сімейні форми за 2025 рік влаштовано 139 дітей. Охочих подарувати дітям родинне тепло запрошують звертатися в управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради за телефоном: +38 (032) 297−58−83.
Водночас, у Львові діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримують власне житло. Цього року квартири для 13 дітей придбали Львівська міська рада та опікуни в межах унікальної міської програми співфінансування: 12,8 млн грн надано з міського бюджету, та 8,3 млн грн внесли опікуни разом із благодійниками та самими дітьми. Це 10 однокімнатних та 3 двокімнатні квартири.

Нагадаємо, у п'ятницю, 16 січня, міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із людьми з різних галузей та середовищ, аби обговорити, що вдалося реалізувати у Львові у 2025 році та які плани на 2026 рік. На зустрічі були присутні понад 500 людей: військові, освітяни, медики, волонтери, підприємці, митці, журналісти, духовенство та інші.
Із події вели пряму трансляцію, переглянути її можна в youtube за посиланням.