У Львові відкрили «Сенсорну кімнату» для реабілітації дітей з особливими потребами

  • 12.01.2018, 17:01
  • Уляна Шпуляр
Сьогодні, 12 січня, відбулося урочисте відкриття Сенсорної кімнати (кімнати нейросенсорної інтеграції) для дітей з особливими проблемами. Кімнати відкрили у Дитячому центрі здоров’я імені Анни Мазуренко.

фото: Олександр Мазуренко

«Мені дуже приємно, сьогодні тут вас вітати. І хочемо звернутися до вас із величезною вдячністю. Ми на рівні міста робимо багато речей. Ми намагаємося адаптувати дітей, допомогти батькам і, звичайно, багато уваги приділяємо роботі з педагогами, але цього є недостатньо. Тому дуже приємно, що є люди, які зацікавленні в підтримці, які зацікавленні в розвитку тих речей, які, насправді, потрібні для нас, які потрібні для батьків і для діток з особливими потребами. Спільними зусиллями ми зможемо досягнути результату. Ми повинні змінити думку і ставлення суспільства»,- сказала Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

«Я є тою людиною, яка працює з дітьми з особливими потребами і, насправді, ось ця ваша робота і ваша ідея розвитку людини за рахунок сенсорики, як на мене, – це фантастика. Ви зі своїми хорошими ідеями можете звертатися до нас у міську раду і ми чим зможемо обов’язково будемо сприяти у допомозі»,- зазначив Антон Нікулін, начальник управління молоді та спорту ЛМР.

Ювілейними монетами імені Князя Лева нагороджено: 

  • за вагомий внесок у врегулювання соціальних конфліктів, що виникли внаслідок війни на сході України, голова ГО «Країна вільних людей» Надія Хоменко;
  • за популяризацію спорту, розвиток нейросенсорної інтеграції, оздоровчо-навчальних занять з плавання та інших програм комплексної фізичної реабілітації Голова Громадської організації Спортивний клуб «Три леви», майстер спорту міжнародного класу Дорош Назар.

Напрямком роботи ГО «Спортивний клуб «Три леви» є впровадження та розвиток комплексних програм фізичної реабілітації, зокрема для дітей, хворих на ДЦП, аутизм, дітей із затримкою психічного розвитку. Саме на цих дітей направлений останній проект, що стартував 1 вересня 2017 року щодо створення соціального підприємства, яке надаватиме медико-реабілітаційні послуги з сенсорної інтеграції (відчуття зору, слуху, смаку, нюху, а також відчуття дотику, відчуття руху/рівноваги і розуміння положення тіла). Його створення і успішна реалізація відбувається в рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом», який реалізовується Дитячим фондом Німеччини спільно з ГО «Країна вільних людей» за фінансової підтримки МЗС Німеччини. Усі кошти гранту вкладено виключно в закупівлю сенсорного обладнання. Це дало можливість обладнати унікальну в Україні «Сенсорну кімнату» для реабілітації дітей з особливими потребами, робота якої базуватиметься за принципами соціального підприємництва, де частина послуг для дітей з малозабезпечених і кризових сімей надаватиметься на безоплатній основі, а для дітей учасників АТО та вимушених переселенців діятиме 50 % знижка.

Урочисте відкриття «Сенсорної кімнати» для реабілітації дітей з особливими потребами відбулося  на базі створеного громадського організацією Дитячого центру здоров'я (вул. Дністровська, 27, Львів).

17 листопада 2016 року відбулося відкриття та освячення Дитячого центру здоров’я імені Анни Мазуренко, на якому був присутній заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Центр є недержавним приватним закладом, що надає послуги на платній основі, але Центр намагається бути доступними для всіх потребуючих дітей та родин. Тому  Центр залучає різні можливості допомогти родинам, що не можуть оплатити повну вартість послуг чи отримати фахову допомогу –  через благодійність фахівців Центру, волонтерів, а також залучення благодійних коштів, грантів, пожертв інших батьків.

Ідея створення Дитячого центру здоров’я зародилася під час візиту представників Парляментарної Програми Канада-Україна в 2010 році до дитячої клініки Університету Каліфорнії Лос Анджелес (США).  Після тривалого фахового обговорення, опрацювання та адаптації організаційної моделі, 14 липня 2014 р. було укладено договір між представниками Асоціації випускників Канадсько-Української Парламентської Програми, Канадського благодійного фонду Анни Мазуренко, Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету та ТОВ «Воксел Україна» про спільну дію в створенні Дитячого центру здоров’я у Львові.

Влітку 2014 р. було представлено концепцію майбутнього Центру перед фаховим середовищем та представниками місцевого самоврядування. В подальшому, для реалізації проекту в форматі провадження соціального підприємництва, ТОВ «Воксел Україна» викупило приміщення колишнього господарського корпусу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Канадський фонд Анни Мазуренко підтримав проект започаткування Центру, надавши грант в розмірі 200’000 доларів США. В той час загальний бюджет реалізації проекту склав понад 700’000 доларів США.