Львову вручили відзнаку «Молодіжна столиця України»

  • 12.03.2018, 13:32
  • Романа Куць
Сьогодні, 12 березня, у великій сесійній залі львівської ратуші місту Львову Олександр Ярема, заступник міністра, вручив відзнаку «Молодіжка столиця України». Місто Львів взяло участь у національному конкурсі «Молодіжна столиця України» та разом з іншими українськими містами позмагалося за статус найкращого міста для молоді. Тож 16 лютого у Києві відбулась презентація учасників конкурсу, де Львів отримав перше місце.

фото: Олександр Мазуренко

«Це велика честь і велика відповідальність, тому що це історичний момент: перша молодіжна столиця України. Ми розуміємо, що від нас очікують нових звершень. Я коротко озвучу плани, які ми маємо на цей рік. Перше – вибудувати у Львові потужний молодіжний центр, який буде максимально відритий для молодих людей, щоб вони креативили, думали, обмінювались ідеями. Молоді люди у Львові дуже активні і ми зараз працюємо над фіналізацією локації, аби в цьому році цей центр урочисто відкрити. Друге – ми в цьому році плануємо провести у Львові великий молодіжний форум, куди хочемо запросити молодих людей зі всіх міст нашої країни, аби цей молодіжний форум задав дуже хороший тон для розвитку молодіжного руху нашої держави. Ми плануємо провести такий захід восени, нам треба дуже багато попрацювати для кращої координації між всіма містами, які є молодіжними лідерами.

Радий за тих молодих людей, які готували заявку, боролись і перемогли. Боротьба була активна і тривала до останнього моменту. Це спонукає нас перейняти кращий досвід, що робиться в інших містах країни і світу, бо є такий статус молодіжних столиць в багатьох країнах Європи. Тому будуть комунікації з тими містами. Це також можливість фінансової підтримки від різних організацій.

Думаю, що будуть десятки нових і якісних проектів, але все залежить від креативу самих молодих людей. Місто буде підтримувати, фінансово в тому числі, організаційно. Ми маємо статус ІТ-столиці, культурної столиці, столиці кави, шоколаду, а статус молодіжної столиці – це статус майбутнього, бо молоді люди роблять завтрашній день нашої країни

Я хочу подякувати Міністерству за те, що конкурс відбувся чесно і прозоро. У сьогоднішній час життя нашої країни такі речі заслуговують на дуже велику повагу, бо мати мужність, бути чесними і правдивими дуже важливо для України сьогодні. Дякую всім молодим людям, які долучилися до цього активного процесу. Основний тягар відповідальності на себе взяли КУ «Інститут міста», наша Студентська рада, пластуни, скаути. У нас дуже-дуже багато молодих людей, хтось молодий по віку, а хтось – душею. Велика подяка всім вам за те, що ви вкотре показали силу і велику потугу сильного древнього, але завжди молодого Львова», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Молодь – це майбутнє України. Цей конкурс був про майбутнє для міст. Молодь, яка є сьогодні, реально впливає на зміни у громадському, соціальному, політичному вимірі. Ідея конкурсу – створити майданчик, створити платформу, на якій місто разом з молодими людьми почне спілкуватися про майбутнє свого міста, про його розвиток, перспективи. Цей конкурс для України – це щось нове.

Хочу привітати місто Львів з тим, що саме Львів став першою молодіжною столицею України. Це велика заслуга молодих людей, які були активними учасниками цього процесу на всіх ланках цього проекту, починаючи від підготовки заявки. Під час презентації міста Львова, як міста, яке створює якісні можливості для розвитку молодих людей в місті, ваше місто було обрано молодіжною столицею 2018 року», - зазначив заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

«Молодь нашого міста, зокрема студентство, завжди знало, що для того, аби бути рушійною силою, треба бути активними. Перемога на конкурсі – це така точка відліку, яка показує, що нам потрібно рухатися не з тою швидкістю, з якою ми рухалися, а треба вдвічі-втричі швидше. Зважаючи на те, що Львові завжди був готовий до нових викликів, скажу від всього студентства нашого міста: ми готові. Хочу подякувати представникам Міністерства за підтримку молодіжного середовища і сподіваємось на тіснішу співпрацю в майбутньому», - зазначив студентський мер Львова Олександр Николяк.

Команда КУ «Інститут міста» спільно з управлінням молоді і спорту Львівської міської ради підготували й подали заявку на конкурс «Молодіжна столиця України», основною метою якого є активізація співпраці між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяння створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України. У Києві відбулась презентація учасників конкурсу та фінал, у якому Львів позмагався з 10-ма містами України. Відтак, журі, яке складалось з представників різних міжнародних організацій, обрали Львів, як молодіжну столицю України.

 «Львів – місто для молоді! Молодь складає близько третини населення міста, понад 50% працівників мерії – віком до 35-ти, а 73% молодих людей не бажають переїжджати зі Львова. Львів – місто для саморозвитку та самореалізації! 66 університетів, численні заходи та події для молоді в різних сферах, 107 молодіжних організацій. Молодіжна політика – один з пріоритетів розвитку Львова, що передбачено і в стратегічному документі «Львів 2020». Особливий акцент в межах цього пріоритету зроблений на розвиток спортивної інфраструктури та культивування здорового способу життя в місті. Інший стратегічний документ, що є зараз на етапі розробки, – Стратегія прориву, спрямований на перетворення Львова на креативне місто. В цьому документі особлива увага буде закцентована на молодих людях, а відповідно саме для них будуть реалізовуватись нові проекти. Наше місто достойне носити статус Молодіжної столиці України. Підготовка заявки об’єднала всі зацікавлені сторони в розвитку молодіжної політики в нашому місті: представників міської ради, депутатів, членів громадських організацій, студентства. Місто вже зараз демонструє прогресивні підходи до співпраці з молоддю та докладає максимум зусиль для забезпечення якнайкращих умов проживання в місті, в тому числі для молодих людей. Одночасно в місті є критична маса людей, що готові займатись питанням молоді на якісно новому рівні, брати на себе відповідальність за впровадження молодіжної політики. Львів – без сумніву те місто, яке зможе скористатись всіма перевагами від отримання статусу Молодіжної столиці України у 2018-му році. Ми не розглядаємо цей статус як самоціль, натомість як поштовх для вдосконалення молодіжної політики в місті. Впевнені, що з отриманням статусу Молодіжної столиці, Львів зможе стати прикладом для інших українських міст!», - йдеться у заявці міста Львова на участь у конкурсі «Молодіжна столиця України».

відео: Андрій Андрух