«Для міста Львова, для мене особисто лучний спорт – це найбільш серйозний вид спорту», - А. Садовий

Сьогодні, 12 вересня, о 13.30 год. на стадіоні навчально-спортивної бази обласної організації ФСТ «Динамо» України на вул. Янева, 10 стартували 54-ті Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь 2017». Змагання цьогоріч присвячено до 60-річчя від дня заснування Львівської обласної федерації стрільби з лука, з якої почалось відродження спортивної стрільби з лука в Україні, та Дня фізичної культури та спорту. Традиційно, змагання відкрив міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Мені завжди надають таку честь, щоб зробити постріл, але я не тренувався і мені головний тренер заборонив сьогодні виконувати цю почесну місію. Тому буду лише говорити, але беру на себе зобов’язання, щоб до наступного року попробувати здати на якийсь розряд. Для міста Львова, для мене особисто лучний спорт – це найбільш серйозний вид спорту. Світова федерація по стрільбі з лука заснована у Львові у приміщенні львівської Ратуші. Тому це накладає особливий відтінок. Хочу усім вам побажати працювати над собою, бо лучний спорт дає можливість краще пізнати самого себе. Бажаю вам багато перемог у житті, бо лучний спорт дає можливість досягати багато перемог. Звичайно, я буду тішитись, коли будуть фінальні змагання на пр Свободи – це заслуга головного тренера змагань, який переконав усіх, що Оперний театр, пр Свободи – це те місце, де має відбуватись фінальне закриття чемпіонату. Це буде приємна несподіванка для усіх. Бажаю вам успіхів і процвітання», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, вітаючи учасників змагань.

Львів для стрільби з лука є історичним містом, саме тут у 1931 році було створено Міжнародну федерацію стрільби з лука (FITA), тут відбувся і перший Чемпіонат світу.

Організаторами заходу є Львівська обласна федерація стрільби з лука спільно з управлінням молоді та спорту Львівської міської ради та ЛКП «Спортресурс». На проведення заходу з міського бюджету м. Львова виділено фінансову підтримку в сумі 355 910 гривень.

Цей турнір є одним з найдавніших спортивних змагань, який з 1964 року  проводиться саме у Львові, і є одним із найпрестижніших турнірів Європи та України зі стрільби з лука. Учасниками змагань за понад сорок років побували учасники Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу та Європи, які щороку показують високі результати та тішать вболівальників новими рекордами.

Для участі у змаганнях «Золота осінь 2017» очікується понад  250 лучників, що представлятимуть команди: Білорусії, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та 10 областей України.

Фінальна частина змагань відбудеться в центральній частині міста.

Довідка

2011 рік став визначною датою в історії львівської та української стрільби з лука, адже саме в цей рік турнір було присвячено визначній події:  80-річчю від дня створення Всесвітньої федерації стрільби з лука (FITA), що була заснована 1931 року у місті Львові, а змагання проводилися «під патронатом Національного Олімпійського Комітету України», фінальний етап змагань «Золота осінь 2011» вперше в Україні відбувся в центральній частині м. Львова, що викликало неабияку зацікавленість у світовій лучній спільноті та вкотре підтвердило спроможність регіону як кандидата на проведення офіційних змагань зі стрільби з лука найвищого рівня.

У 2011 році в змаганнях взяло участь 218 спортсменів з 10 областей України, м. Києва, АР Крим, а також збірні команди 5 країн: Російської Федерації, Республіки Польщі, Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Казахстану, Білорусії, Іспанії.

2012 року у змаганнях взяло участь 253 лучника, які представляли збірні команди - Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Великобританії, Казахстану, Молдови, 15 областей України, м. Києва та АР Крим.

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м. Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 15 вересня 2012 року вперше глядачам були представлені всі види змагань в олімпійській стрільбі з лука,  а саме:

  • особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки);
  • командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал;
  • командні змагання серед чоловіків та жінок  - фінал.

2013 року у змаганнях взяли участь 242 лучники, які представляли збірні команди - Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Молдови, 12 областей України та м.Києва.

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м.Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній) 13 вересня 2013 року, де вперше глядачам були представленні показові стрільби серед спортсменів з проблемами опорно-рухового апарату за участю членів паралімпійської збірної команди України. Також на глядачів очікували:

  • особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки);
  • особисті фінали категорії блочний лук (чоловіки, жінки);
  • командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал.

2014 року у змаганнях взяло участь 211 лучників, які представляли збірні команди -  11 областей України та м.Києва.

2015 року у змаганнях взяло участь 213 лучників, які представляли збірні команди -  Азербайджану, Республіки Польща, 10 областей України та м.Києва.

2016 року у змаганнях взяло участь 197 лучників, які представляли збірні команди - Азербайджану, 9 областей України та м.Києва.

Вперше фінальні  змагання «Золота осінь 2016» та змагання за титул «Лицар міста Лева» відбулись у новій центральній локації, а саме в історичній частині м. Львова - надзвичайно красивій пам’ятці архітектури, виконаній в стилі французького класицизму - Палаці Потоцьких (вул. Коперніка, 15), де глядачам були представлені фінальні змагання в олімпійській стрільбі з лука.  

Для участі у змаганнях «Золота осінь 2017»,  які цьогоріч присвячені 60-річчю від дня створення Львівської обласної федерації стрільби з лука, що була заснована 1957 року, очікується понад 250 лучників, що представлятимуть команди: Білорусії, Ізраїлю, Польщі, Туреччини та 10 областей України та м.Києва.

Цей турнір є одним з основних рейтингових змагань лучного сезону України 2017 року, який включений до міжнародного  календаря Всесвітньої федерації стрільби з лука (WA).

Важливою метою цих змагань є прагнення Львівщини до включення Міжнародного турніру «Золота осінь» до світового рейтингу, що значно розширить географію учасників та підвищить статус змагань.

відео: Андрій Андрух