Львів забігом підтримає міжнародну акцію «16 днів активізму проти насильства»: реєстрація учасників

  • 20.11.2023, 16:08
  • Пресслужба ЛМР
Щорічно в Україні триває кампанія «16 днів проти насильства». Цьогоріч цю акцію розпочне забіг «Acting for survivors». Забіг стартує 26 листопада в м. Ірпінь, а Львів стане одним з 15 міст України, яке підхопить естафету. Згодом її переймуть представники українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго), Словаччини. Участь у забігу можуть взяти усі охочі – спортсмени, мешканці міст та громад, представники гуманітарних місій, установ ООН, громадських організацій, державних органів, місцевого самоврядування. Для участі необхідно зареєструватись.

Реєстрація учасників відбувається за посиланням.

«Цьогоріч міжнародна акція “16 днів активізму проти насильства” розпочинається забігом “Acting for survivors”. Символічно, що першою локацією обрано Ірпінь – місто, що стало своєрідним трагічним пам’ятником російського вторгнення в Україну. Учасники забігу бігтимуть “дорогою життя” – єдиним шляхом, яким місцеві мешканці евакуйовувалися під ворожими обстрілами під час повномасштабного вторгнення», – розповіли організатори акції.

За їх словами, забіг покликаний привернути увагу до злочинів насильства з боку військових російської федерації. Це солідарний прояв небайдужості до осіб, які пережили чи переживають травматичний досвід, пов’язаний з військовими діями в Україні. Також це спосіб донесення інформації про способи допомоги постраждалим – наявні соціальні та спеціалізовані сервіси. Він також підкреслює важливість фізичного та психічного здоров'я для повноцінного життя та реалізації власного потенціалу.

У місті Львові передбачено забіг на дистанцію 1 км.

Місце проведення – Парк імені Івана Франка.

Дата забігу: 26 листопада.

Початок реєстрації: о 12:00 год.

Початок забігу: о 13:00 год.

Нагадаємо, що 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства – це кампанія, яка проводиться щороку в більшості країн світу. Вона починається 25 листопада з Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Кампанія консолідує людей та організації у всьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Захід організований UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з громадською організацією «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів) у межах проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства» за підтримки уряду Канади (EmbassyofCanadatoUkraine) та Великої Британії (BritishEmbassyKyiv).

До слова, громада Львова є учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» з 2021 року. У межах проєкту у Львові розбудовується система сервісів підтримки та допомоги тим, хто страждає від усіх проявів насильства.

Довідка

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами фонд працює у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та його роботу в Україні.

ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству» (GBV Асоціація експертів) є імплементаційним партнером UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення та  реалізує освітні та практичні проєкти із запобігання та протидії ГЗН в Україні. Це відкрита дієва спільнота професіоналів, які об’єдналися з метою утвердження гендерної рівності, недопущення дискримінації, запобігання та протидії ГЗН. 

«Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – проєкт UNFPA з розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, що спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.