У Львові відбулась перша екскурсія памʼяті Ірини Фаріон (відео)
- Пресслужба ЛМР

Маршрут створила львівська гідеса Наталія Зубик у співпраці з донькою Ірини Фаріон Софією Особою та Львівським туристичним офісом.
«Ця екскурсія – це моя данина Ірині Дмитрівні, її проєктам і матеріалам, які вплинули на мене і на мої екскурсії зокрема. Це не маршрут місцями Ірини Фаріон, бо для цього потрібно було б об’їздити все місто, але прогулянка від місця, де вона працювала, до місця, де освітянка любила пити каву. Під час екскурсії я розповідаю про тих постатей, про яких в своїх програмах розповідала Ірина Фаріон, тому вона є таким віртуальним екскурсоводом. Цей маршрут охоплює 16 точок, 16 постатей, серед яких – Степан Бандера, Роман Шухевич, Соломія Крушельницька, Тарас Шевченко, Данило Галицький, Володимир Івасюк та багато інших», – розповідає авторка маршруту Наталія Зубик.
Маршрут памʼяті Ірини Фаріон починатиметься біля Національного університету «Львівська Політехніка», де освітянка працювала і передавала національні наративи молодим генераціям українців, а закінчиться за теплими розмовами та архівними відео за кавою у ресторані «Валентино».
Новий екскурсійний маршрут – це можливість поглянути на Львів очима людей, які тут жили і творили, для яких місто мало особливе значення, формувало їх.
«Мама дуже любила Львів, свої рідне місто. Особливість цієї екскурсії в пам’яті не лише про Ірину Фаріон, а й про постатей, про яких вона розповідала у свої телепередачах.
Над маршрутом ми працювали десь 4 місяці, обговорювали із екскурсоводкою ідеї. Я рада бути дотичною до екскурсії, розповідати про маму. Такі екскурсії дають можливість закарбувати в українцях пам'ять про Героїв України», – поділилась Софія Особа, донька Ірини Фаріон.
Довідка
Ірина Фаріон – видатна мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка, інтелектуальна діячка українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху.
Опублікувала 7 одноосібних монографій, 8 монографій у співавторстві та понад 400 статей.
Також вона є авторкою низки проєктів: «Мова на колесах» з культури мовлення у транспорті; «Скарб нації» для популяризації визначних постатей нашої культури; «Велич особистости» та «Ген українців» з вивчення інтелектуально-культурологічної спадщини.
19 липня 2024 року була вбита біля свого будинку. Жінку поховали на Личаківському кладовищі.
відео Андрія Андруха для Львівської міської ради
фото Анастасії Смольєнко для Львівської міської ради