Львів у 1914-1915 роках

15 лютого 1914 року

«Сподіємо ся, що наші читачі зуміють оцінити наші зусиля...»Основна новина стосувалася політичного компромісу, якого польські та українські політики досягли після кількох місяців дискусій над виборчою реформою. Газети подавали розгорнуті статті про перебіг останнього засідання Галицького сейму.

Газета «Нове Слово»

«Надзвичайне число “Нового Слова”, яке отсе видаємо, складано цілу ніч, а ранішними поїздами вислано всюди на провінцию. Зробили ми се при великім вкладі праці і коштів лиш тому, аби подати нашим читачам вістку про вислід голосованя над виборчою реформою. Сподіємо ся, що наші читачі зуміють оцінити наші зусиля і попрут наше видавництво у наших змаганях до поліпшеня і удосконаленя нашої часописи» 

 //Нове Слово. — 1914. — 15 лют. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Вогонь. У кухні помешкання д-ра Мєчислава Скавського на вул. Ленартовича, 11а [тепер – вул. Нечуя-Левицького] вчора спалахнув небезпечний вогонь. Причиною пожежі стала недосконала конструкція комину. Загорілися балки і дошки. Викликано пожежну сторожу, вирубано підлогу і погашено вогонь. Завдані вогнем збитки оцінюють приблизно в 500 корон».

«“Гідні хлопці”. Кілька товаришів зайшли до шинку Тіґера на вул. Леона Сапєги [тепер – вул. Бандери] на забаву і хотіли зіграти в більярд. Шинкарка відмовила їм у цій приємності, що так їх роздратувало, що вони перевернули більярд догори ногами. Мармурова плита більярдного столу розкололася на кілька частин. Власник оцінює збитки у 300 корон, а їх винуватцями мають бути Ян Кушнір і Ян Кальніцький».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 15 лют. — С. 3-4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Портфель разом з грошима 2400 кор. загублено 13 лютого між вул. Сикстуською [тепер – вул. Дорошенка] і головною поштою. Чесного знахідника просимо повернути за винагороду: Центральна вага, Міська різня, Львів».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 15 лют. — С. 4.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Віддячив... Молочник Маркус Ґрос дав своєму племіннику Хаїму Сону, якого він виховував, 248 корон для того, щоб сплатити їх на пошті. Тим часом Сон утік з грошима, ймовірно, до Америки».

«Особисті відомості. Д-р Альфред Бужинський, окуліст, тиждень тому виїхав до Єгипту з метою участі у лікарській екскурсії й повернеться у другій половині квітня».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 15 лют. — С. 3.

Газета у форматі pdf