Щодо Львівської кераміко-скульптурної фабрики місто звертається до Мінкульту, Спілки художників України та правоохоронців

За словами директорки КУ «Інститут стратегії культури» та депутатки Львівської міської ради Юлії Хомчин, Львівська кераміко-скульптурна фабрика – знакове місце в розвитку історії культури Львова та розвитку керамічної культури загалом. Одним з фундаторів цієї фабрики був Митрополит Андрей Шептицький. Саме це місце дозволило Львову пізніше сформувати Львівську школу кераміки у тісному зв’язку з Львівською академією мистецтв. У різні історичні періоди і часи на Львівській кераміко-скульптурній фабриці працювали такі особистості як Андрій Бокотей, Зиновій Флінта, Ольга Безпалків, Софія Караффа-Корбут та багато інших.
«Сьогодні склалась загрозлива ситуація навколо фабрики. Будівлі фабрики, її майно, це 13 тис. м2, знаходяться у власності Львівської обласної спілки художників. Два з половиною гектари землі – це ділянка у парковій зоні – знаходиться у власності міста. Проте з огляду на занедбаний стан інституції, зараз цей процес потребує нашого втручання», – зазначила Юлія Хомчин.

З вимогою оцінити законність процесів, які відбуваються довкола фабрики, місто звернеться до правоохоронних органів.
«Як ви знаєте, Міністерством внутрішніх справ висунуті підозри, є фальсифікація документів. Це серйозний кейс. Давайте ми також підтримаємо звернення до Міністра внутрішніх справ, щоб вони глибше копнули, бо це є системна схема, яку пробували запровадити на цій фабриці.
Позиція міста однозначна і тверда – фабрика там була, є і буде. Ми готові фінансово інвестувати кошти, щоб вона була в належному стані, бо від цього залежить майбутнє міста. Львів не уявляє себе без скульптури, без мистецтва і без підтримки митців», – підкреслив Андрій Садовий.
