9 відремонтували, на 31 тривають ремонтні роботи: у Львові у співфінансуванні з мешканцями ремонтують аварійні балкони

  • 22.05.2024, 17:13
  • 197
  • Пресслужба ЛМР
У Львові діє Програма ремонту балконів, у будинках, які не є пам’ятками. Минулого року, завдяки цій Програмі було відремонтовано 49 балконів - 40 індивідуальних та 9 загального користування. Цьогоріч вже відремонтували 9 балконів, а на 31 об’єкті тривають ремонтні роботи. Нагадаємо, ремонт балконів відбувається у співфінансуванні – 80% оплачує місто, а 20% - мешканці.

фото ілюстративне, автор Романа Балука

Як розповідають у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, минулого року у Львові провели обстеження усіх балконів у багатоквартирних житлових будинках. У незадовільному стані виявили 9270 індивідуальних балконів і 4201 балконів загального користування. Відтак, мешканцям – власникам квартир з аварійних балконів, розповіли, якими Програмами можна скористатися, щоб відремонтувати свій балкон.

«На сьогодні у Львові діє відповідна Програма, що на умовах співфінансування: 80% коштів платить місто, а 20% - мешканці, можна провести ремонт балкону. За цією Програмою у 2023 році відремонтовано 49 балконів, з яких 40 індивідуальних та 9 загального користування. Фінансова частка міста тут становила 4,3 млн грн.

А вже цього року відремонтовано 9 балконів. Найбільше з них – це 6, у Шевченківському районі. На 31 балконі тривають ремонтні роботи. У середньому ремонт одного балкону коштує 60-100 тис. грн.

Тут варто відзначити, що балкони – це приватна власність. Тому мешканці зобов’язані пильнувати, щоб балкони були у належному стані», - наголошують у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Нагадаємо, мешканцям, які є власниками балконів у будинках-пам’ятках архітектури, для проведення ремонту балкону можна подаватися на участь у Програмі співфінансування реставрації балконів у житлових будинках-пам’ятках архітектури. Детальніше консультацію щодо цієї програми можна отримати, звернувшись в управління охорони історичного середовища. А документи потрібно буде подати через ЦНАП. Детальніше про цю програму можна прочитати тут.

Власники індивідуальних балконів у будинках – не пам’ятках архітектури, що перебувають у поганому стані, можуть подаватися на спеціальну Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків у проведенні невідкладного чи капітального ремонтів, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках Львівської МТГ. Ремонт балкону відбуватиметься на умовах співфінансування: 80% готове оплатити місто, а 20% – за мешканцем. Детальніше про  програми співфінансування тут.