А. Москаленко про нові карантинні обмеження та контроль за їх дотриманням

  • 18.10.2021, 17:13
  • Пресслужба ЛМР
Місто напрацювало новий протокол для роботи закладів в часі карантинних обмежень. І сьогодні його затверджено рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій. Функцію перевірки дотримання вимог покладено на держпродспоживслужбу та поліцію. Адже саме у компетенції цих інституцій є накладення штрафів. Про це повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

фото умовне, автор: Роман Балук

«З сьогоднішнього дня вступили в дію нові карантинні обмеження. Протягом останніх днів ми мали низку рішень з тими, кого стосуються ці карантинні обмеження, стосовно тих питань, які можуть виникати. Ці питання ми ретельно опрацювали на засіданні міського штабу. Відтак було прийнято протокол, і згідно з цим протоколом було визначено, яким чином можуть здійснюватися перевірки, та деталізовано роботу усіх закладів.

Тож зверну увагу, що до роботи в закладах працівники допускаються за однією з умов:

  • наявність сертифікату про вакцинацію: або повної вакцинації, або це може бути перша доза і відповідно підтверджуючий документ про це.
  • наявність негативного ПЛР-тесту, що дійсний на момент виходу на роботу, або антигену-тест,
  • довідка про протипоказання до щеплення – це довідка, що людина перехворіла (діє протягом 180 днів з моменту позитивного ПЛР-тесту), також ті працівники, які мають вік до 18 років, або вагітні жінки або ті, хто здійснює грудне вигодовування.

Також ми пропрацювали детально, яким чином має відбуватися контроль. Тобто кожен заклад має мати такий журнал на щодень за підписом керівника, де має бути написано, що наприклад, по факту на роботі є 10 працівників: 5 працівників вакциновані, а 5 мають негативний ПЛР-тест, або що всі 100% вакциновані. Такі деталі ми пропрацювали з колегами з продслужби, з поліції, з обласною державною адміністрацією.

Цей протокол вступив в дію. Він є дуже детальним», - наголосив Андрій Москаленко.

Посадовець акцентував на тому, що перевірками дотримання вимог займаються групи у складі продспоживслужби, поліції.

«Обмеження, прийняті рішенням комісії ТЕБ та НС, вони визначені постановою кабміну для тих регіонів, які перебувають в помаранчевій зоні. Перевірками займаються групи у складі продспоживслужби, поліції, а також долучаються моніторингові групи, які сформовані при райадміністраціях. Ми, як інституція, не проводимо перевірок. Цю функцію покладено на продслужбу та поліцію. Власне накладення штрафу це є в їх компетенції.

Як інформували нас на засіданні штабу, який відбувався о 12.00 год, станом на той час було близько 20 закладів, де були ті чи інші зауваження. Наскільки я знаю, сьогодні штрафів не накладали, лиш попередження щодо звернення уваги на критичні моменти», - пояснив перший заступник міського голови.

відео: Андрій Андрух