Медики пояснюють, чому вимушено переміщеним українцям важливо укласти декларацію з лікарем

  • 18.03.2023, 13:20
  • 1211
  • Пресслужба ЛМР
Сімейні лікарі міських поліклінік Львова та ближніх сіл відвідують мешканців міських прихистків та розповідають про важливість укладення декларацій з лікарями. Адже, уклавши декларацію, можна швидко і якісно у свого лікаря отримувати ті самі послуги, що й раніше вдома, а також мати пільгові медикаменти та інше медичне забезпечення.

Для того, щоб укласти декларацію, потрібно звернутися у найближчий медичний заклад, де працюють сімейні лікарі чи терапевти. Із собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Для дитини до 14 років – свідоцтво про народження.

У поліклініці безоплатно можна здати загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз на рівень цукру у крові, на визначення рівня холестерину, зробити кардіограму, швидкі тести на ВІЛ-СНІД, вірусні гепатити, швидкий тест на вагітність, на РВ та на коронавірус. На всі ці обстеження скеровує сімейний лікар.

«Також сімейний лікар скеровує до вузьких спеціалістів на УЗД, флюорографію, фіброгастроскопію, рентгенографію. Це обстеження в окулістів, лорів, невропатологів, кардіологів, гастроентерологів. Також можна отримати психологічну допомогу», - каже в.о. гендиректора 4-ї міської поліклініки Львова Світлана Трофімова.

У тимчасових прихистках також роздають інформаційні буклети про медичну допомогу, яку можна отримати.

Звісно, якщо декларація не укладена, допомогу обов’язково надають при зверненні людини. Наприклад, у 4-ту поліклініку на Сихові упродовж року з початку повномасштабного вторгнення звернулися за допомогою понад 15 тисяч внутрішньо переміщених українців.  Кількість укладених декларацій у медзакладі –  1327.

«Наразі ми намагаємося допомагати, користуючись гуманітарною допомогою. Навіть якщо не підписана декларація, можна отримати ліки за державною програмою “Доступні ліки”. Що стосується пільгового медикаментозного забезпечення, фінансування якого відбувається через місцевий бюджет, бажано укласти декларацію, бо інакше ми не зможемо відзвітуватися за використані гроші», - пояснює лікарка.

Водночас, медики можуть також вирішувати соціально-експертні питання (переоформлення групи на МСЕК та інше), скеровувати в стаціонари, виписувати довідки та надавати пільгові медикаменти.

Аби поселитися у тимчасове житло, кожен мешканець проходить медичний огляд. Це передбачено положенням про тимчасові містечка, яке раніше затвердив виконком мерії.

«Впродовж 10 робочих днів з дати укладення договору про поселення, людина зобов'язана пройти медогляд для встановлення відсутності протипоказань для поселення та надати відповідні документи. Це відбувається з метою профілактики шкірних захворювань чи інших, які можуть розповсюджуватися. Для нас важливо, щоб усі були здорові. Ми бачимо потребу людей і розповідаємо, щоб люди укладали договори з сімейними лікарями. Тому й відбуваються ці зустрічі з медиками. Декларація допомагає у тому, що людину веде один лікар, який знає стан її здоров'я», - пояснює Володимир Головатий, директор Центру соціальної підтримки та координатор модульних містечок у Львові.

Нагадаємо, українці, які вимушено переїхали з рідних міст до Львова через війну, отримують тут прихисток і допомогу, зокрема й медичну. За цей час лікування й консультації вже отримали майже 140 тисяч людей.