Відомого екскурсовода Петра Радковця поховають у вівторок на Личакові

  • 06.02.2023, 15:54
  • Пресслужба ЛМР
Відомого краєзнавця, гіда-екскурсовода, популяризатора львівської міської історії та культури Петра Радковця поховають завтра, 7 лютого, на Личаківському кладовищі. Громада Львова сумує з приводу його смерті та висловлює щирі співчуття рідним і близьким.

фото з архіву, автор: Роман Балук

Парастас відбудеться сьогодні, у понеділок, 6 лютого, о 19:00 у Храмі Пресвятої Трійці УГКЦ, що на вул. Тершаковців, 11а. Чин похорону розпочнеться у вівторок, 7 лютого, о 14:00, у цьому ж храмі. Відтак похоронна процесія попрямує на Личаківське кладовище.

Петро Радковець – автор сотень краєзнавчих публікацій, учасник та співавтор десятків телевізійних проєктів, документальних фільмів та сюжетів, присвячених Львову, на регіональних та національних телеканалах. Народився у Львові 27 квітня 1964 року. Разом з братом Іваном, став автором збірки казок для дітей («Таємниці львівських левів», Львів, 2015). Брати Радковці є розробниками численних авторських туристичних маршрутів Львовом та заходом України, співавторами краєзнавчих розвідок «Загадки міста Лева».

Випускник Львівського поліграфічного інституту (сучасна Українська академія друкарства), учасник «Товариства Лева» (історична секція). У різні роки працював у Львівській науковій бібліотеці імені В. Стефаника, видавництві «Центр Європи».

Петро Радковець був одним з найвідоміших львівських та українських гідів. Його авторські екскурсії тішили гостей нашого міста упродовж останніх 20 років. Мав ліцензійне посвідчення львівського гіда під номером 1, яке офіційно отримав від Львівської міської ради. Одним з останніх за його участю став проєкт «Місто лікує» - безкоштовні прогулянки Львовом для захисників та військових ветеранів, які проходять реабілітацію.

Петро Радковець раптово помер у Львові 4 лютого 2023 року.